Katalog mężczyzn cz. 2

Ocena: .37/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przed tobą 2. część katalogu przedstawiającego dziesięć typów mężczyzn. Czy wiesz już, kim jest twój mężczyzna? Sprawdź!

Kumpel czy Mężczyzna z Zasadami? Sprawdź, kim jest twój mężczyzna!
Kumpel czy Mężczyzna z Zasadami? Sprawdź, kim jest twój mężczyzna!

Zobacz 1. część katalogu

6. Mężczyzna z Zasadami

Wierny, pracowity, rodzinny. Od dziecka przeprowadzał staruszki przez jezdnię i służył kolegom dobrą radą. Wyznaje proste i jasne zasady moralne, zwykle wyniesione z domu rodzinnego. Zazwyczaj preferuje tradycyjny podział ról w związku (dobrze się czuje, będąc jedynym żywicielem rodziny). Jest wzorowym ojcem - lubi dzieci, chętnie daje im przykład i objaśnia świat. Wady - ma nikłe poczucie humoru i bywa wyjątkowo nudny.

W łóżku przewidywalny, sztuczkę, która sprawdziła się raz, będzie stosował zawsze. Wymaga więc dyskretnego sterowania.

 • Jak postępować

O ile lubisz mężczyzn solidnych i przekonanych, że kobieta to delikatna istota, którą trzeba się opiekować - nie musisz robić nic, Mężczyzna z Zasadami będzie działał na autopilocie. Pamiętaj, że bardzo lubi być doceniany i podziwiany (szczególnie za zaradność i mądrość życiową), źle natomiast znosi krytykę. Nigdy, przenigdy się z niego nie śmiej. To człowiek serio.

 • Uwaga

Jeżeli cenisz sobie niezależność, masz absurdalne poczucie humoru, lubisz niespodzianki i drażnią cię moralizatorzy - uciekaj!!!

 • Powiązania

Ma sporo zalet Samca Alfa. W chwilach słabości może przejawiać pewne cechy Jaskiniowca.

 

 

7. Jaskiniowiec

Poziom narcyzmu i samozadowolenia zbliża go do Metroseksualisty, ale to jedyne podobieństwo. Jaskiniowiec we własnych oczach jest piękny taki, jaki jest (czyli w brudnym, rozciągniętym podkoszulku i z talerzem serdelków opartym o brzuch). Od kobiety oczekuje podziwu (uzasadnienie: brak) oraz posługi seksualnej i kulinarnej (powinna także umieć aportować piwo). W razie nieposłuszeństwa siłą zawlecze za włosy do jaskini. Nic, co ludzkie, nie jest mu obce (idąc za potrzebą, nie zamyka za sobą drzwi do toalety). Nie przepada za mydłem, kosmetyki jego zdaniem są dla gejów. W łóżku niespecjalnie zwraca uwagę na fakt, że nie jest sam. Po wszystkim zabiera całą kołdrę i chrapie.

 • Jak postępować

Unikać.

 • Uwaga

Niektórzy (dotychczas mili i atrakcyjni) mężczyzni stają się Jaskiniowcami po kilku latach związku, na skutek zaniedbań, zaniechań i niedopatrzeń.

 • Powiązania

Maczoł

 

8. Mężczyzna z problemami

Życie z nim to emocjonalna huśtawka. Najpierw zakochany i pełen dobrych chęci. Potem zamyka się w sobie, milczy, nagle bez wyraźnego powodu wybucha. Tłumaczy swoje zachowanie ciężkimi przeżyciami z dzieciństwa lub nieudanymi wcześniejszymi związkami ("bo to zła kobieta była"). Bywa, że pije lub bije. Potem żałuje. W towarzystwie elegancki, błyskotliwy i fascynujący (koleżanki ci go zazdroszczą), w domu zamienia się w tyrana lub abnegata, tygodniami nie zmieniającego skarpet. Powtarza, że jesteś kobietą jego życia ("spodobałaś mi się, nie schrzań tego"), jednocześnie dokłada wszelkich starań, by wmówić ci, że jesteś beznadziejna, nic niewarta i masz szczęście, że w ogóle z tobą jest.

 • Jak postępować

Nie próbować ratować. Nie dać się szantażować. Odejść najszybciej, jak to możliwe.

 • Uwaga

Jeśli myślisz, że uleczysz jego duszę - mylisz się. To nie on ma problem. To ty masz problem, skoro lgniesz do takich typów. Skontaktuj się z psychologiem.

 • Powiązania

W chwilach wzlotu - Mężczyzna z Zasadami, Samiec Alfa. W chwilach upadku - Drań, Maczoł i Jaskiniowiec.

 

9. Pantoflarz

Nieśmiały, łagodny i uległy. Gdy się zakocha, jest zupełnie bezradny - jego główna metoda okazywania uczuć to stanie w deszczu (i w milczeniu) pod twoim oknem. Nie licz, że z własnej inicjatywy posunie się dalej - to ty musisz wziąć sprawy w swoje ręce.

Partner wierny i oddany. Z radością przekaże ci stery związku, pamiętaj jednak, że to nie oznacza umywania rąk - jest chętny do pomocy i spełni każde twoje pragnienie, trzeba jednak wydawać mu jasne polecenia (nie chodzi o to, że jest niedomyślny - po prostu wciąż obawia się, że zrobi coś nie tak). W łóżku uważny i czuły, nie wie, co to egoizm. Pamiętaj, że tu także potrzebuje instrukcji. Nie licz na dziki seks z nutką agresji - Pantoflarz zbyt cię uwielbia, żeby próbował cię zdominować.

 • Jak postępować

Jeśli odpowiada ci rola głowy rodziny, dogadacie się. Pamiętaj jednak, że masz w domu egzemplarz poczciwy i wrażliwy. Jeśli nie umiesz tego docenić i zaczynasz pomiatać partnerem, szydzić z niego i zarzucać brak męskości, wasz związek szybko stanie się farsą.

 • Uwaga

Nie jest partnerem dla wielbicielki mężczyzn przebojowych i zdecydowanych. Jeśli w związku potrzebujesz stałej opieki lub wiecznej wojny o dominację - wiążąc się z Pantoflarzem skrzywdzisz i jego, i siebie.

 • Powiązania

Czasem widzi w tobie Wielką Matkę, co czyni z niego altruistyczną wersję Piotrusia Pana. Może mieć pewne cechy Mężczyzny z Zasadami, ale brak mu jego zdecydowania.

 

 

10. Kumpel

Mężczyzna zadowolony z życia, pogodny i pełen optymizmu. Jest aktywny i lubiany w towarzytwie, ale nie przesadza z imprezami. Preferuje partnerski model związku, do którego podchodzi praktycznie - każdy musi mieć swój wkład, obowiązkami dzielicie się po równo, zależnie od umiejętności i upodobań. Dobry mąż i ojciec (chętnie pogra z synem w piłkę), pod warunkiem, że równolegle ma satysfakcjonujące życie zawodowe.

Związek z Kumplem jest stabilny, bez wielkich uniesień, ale i bez poważniejszych kryzysów. Czasem może ci brakować wyrazów uwielbienia, odrobiny szaleństwa i niespodzianek, ale ogólnie bilans wychodzi na plus.

W łóżku czas działa na waszą korzyść - im dłużej jesteście razem i im lepiej znacie swoje ciała i potrzeby, tym większa satysfakcja.

 • Jak postępować

Współpracować, w razie sporów - pertraktować (Kumpel jest otwarty na racjonalne argumenty).

 • Uwaga

Jeśli wolisz burzliwe związki i stabilizacja cię nuży lub przeraża - poszukaj kogoś mniej poukładanego.

 • Powiązania

Mężczyzna z Zasadami, wersja poprawiona, unowocześniona.

 

Tematy: metroseksualizm, partner, związek, katalog mężczyzn

Komentarze