Katalog mężczyzn cz. 1

Ocena: 1.75/5 Głosów: 6
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Stereotypy to przekleństwo, każdy z nas jest inny i wyjątkowy... A jednak czasem da się zauważyć pewne prawidłowości charakterów i zachowań. Przed tobą 1. część katalogu przedstawiającego dziesięć typów mężczyzn. Uwaga – katalog może być niepełny. Uwaga 2 – bywa, że pozory mylą.

Samiec alfa, Piotruś Pan czy metroseksualista - kim jest twój mężczyzna?
Samiec alfa, Piotruś Pan czy metroseksualista - kim jest twój mężczyzna?

1. Samiec alfa

Bucha testosteronem. Jest zdecydowany i pewny siebie, w każdej grupie natychmiast zdobywa pozycję lidera. To wcielenie męskości - nawet, jeśli mierzy metr pięćdziesiąt i łysieje, kobietom na jego widok miękną nogi, nie wie więc, co to kłopot ze znalezieniem partnerki. W związku opiekuńczy i zarazem władczy, to on podejmuje decyzje - został stworzony by rządzić i przewodzić. Jeśli nie akceptujesz jego wyborów i nie umiesz się podporządkować jego zasadom, bez żalu zamieni cię na inną. Nie będzie miał z tym problemu - cały tabun kobiet czeka, by zająć twoje miejsce.

 

W łóżku - dobry, wytrwały i pomysłowy kochanek. Będzie wspaniale, dopóki nie zamarzy ci się zamiana ról i nie zechcesz znaleźć się na górze.

 • Jak postępować

Podporządkować się i cieszyć z tak niezwykłej zdobyczy.

 • Powiązania

Często występuje w mieszance z Maczołem lub Mężczyzną z Zasadami.

 • Uwaga

Jeżeli masz własne zdanie i marzysz o partnerskim związku - samiec alfa nie jest mężczyzną dla ciebie.

Czytaj też: Kto to jest seks-przyjaciel

 

2. Drań

Przystojny, błyskotliwy, uwodzicielski. Zawróci ci w głowie i zniknie. Zwykle ma wyłączony telefon, nie odpisuje na sms-y i maile. Działa jak magnes, nie możesz przestać o nim myśleć, ale i nie możesz się z nim skontaktować. Kiedy w końcu zaszczyci cię uwagą, ze szczęścia skaczesz pod sufit i pędzisz na spotkanie. Po upojnej nocy powie ci, że nie jest gotowy na stały związek ("ale to nie twoja wina - ty jesteś cudowna"), wyjaśni, że jego sytuacja życiowa jest "skomplikowana" i że ma problemy ze sobą (natychmiast zapragniesz go uleczyć). Tydzień później spotkasz go przypadkiem - będzie mu towarzyszyć tleniona blondyna z nogami do nieba. Za jej plecami uśmiechnie się do ciebie promiennie, wieczorem dostaniesz sms-a o treści "tęsknię". Nie dasz rady oddzwonić, bo telefon znów będzie wyłączony.

W łóżku - niestety fantastyczny. Pomyśl, że to, co robił z tobą, zrobił z setkami innych kobiet. Trochę cię mdli? O to chodziło.

 • Jak postępować

Wykorzystać i zapomnieć (łatwo powiedzieć...).

 • Uwaga

Pewnego dnia go zmienisz, kiedyś wreszcie zrozumie, że to ty jesteś kobietą jego życia... Halo, tu ziemia! Dranie się nie zmieniają. To drania trzeba zmienić. Na lepszy model.

 • Powiązania

Drań ma wiele cech Mężczyzny z Problemami (na szczęście z tobą nie mieszka, zwykle w ogóle nie wiesz, gdzie mieszka), czasem zachowuje się jak Maczoł, w początkowej fazie znajomości sprytnie udaje Alfę. Często bywa po prostu Piotrusiem Panem.

Czytaj też: Mąż - przyjaciel

 

3. "Maczoł" (inaczej: Erotoman-Gawędziarz)

Nie mylić z Samcem Alfa. Podczas gdy Alfa zdobywa kobiety, Erotoman-Gawędziarz opowiada o tym, jak je zdobywa. Chętnie pochwali ci się, że spał z połową miasta i będzie szczerze zdziwiony, gdy ta wiadomość cię nie ucieszy. Święcie przekonany, że im więcej kobiet zaliczy, tym więcej następnych ustawi się w kolejce. Lubi nosić obcisłe spodnie i koszule rozpięte na piersi, w wersji hard - złote łańcuchy, sygnety i żel we włosach. Metoda na podryw - bezpośrednia, najlepiej niewybredne dowcipy i poklepanie po tyłku. Nadużywa słowa "maleńka". Lubi przedłużać sobie męskość - zwykle drogim samochodem lub markowymi gadżetami. Chętnie opowie ci, ile zarabia (ten typ nie wie, co to dyskrecja, o elegancji też ma nikłe pojęcie). W łóżku szybki - śpieszy się, żeby wrócić do kumpli i pochwalić się nową zdobyczą.

 • Jak postępować

Omijać szerokim łukiem.

 • Uwaga

Wielu Erotomanów-Gawędziarzy tylko zgrywa macho. Pod maską supersamca kryje się kłębek kompleksów. Tylko nie zacznij się rozczulać.

 • Powiązania

Wydaje mu się, że jest Samcem Alfa. Niestety, bliżej mu do Jaskiniowca.

Czytaj też: Męska pomoc domowa w samej bieliźnie

 

4. Piotruś Pan

Wieczny chłopiec, rozkoszny i uroczy egoista. Nie sposób się z nim nudzić, ma sto pomysłów na minutę. W środku nocy zadzwoni do ciebie i zaproponuje wypad na Hawaje, teraz-zaraz (tylko nie zdziw się, jeśli wyprawa odbędzie się na twój koszt). Nieodpowiedzialny i niefrasobliwy, boi się stałych związków. Lubi dzieci (kupi siostrzeńcowi kolejkę elektryczną, bo sam zawsze o takiej marzył), ale myśl o posiadaniu własnych go przeraża (boi się konkurencji).

Piotruś Pan to mężczyzna łaknący ciągłego zainteresowania, uwagi i akceptacji. Raczej nie wiąże się na stałe, a jeśli już - to z kobietami silnymi i wyrozumiałymi. Chętnie wystawia tę wyrozumiałość na liczne próby. Nabroi, nakłamie, namąci - a potem przybiegnie przestraszony z pytaniem: "Ale kochasz mnie? Ale nie gniewasz się?".

W łóżku spełnia głównie własne pragnienia i fantazje, ale ma tyle pomysłów, że ty także możesz na tym skorzystać.

 • Jak postępować

Nie licz na partnerski związek. Albo zgodzisz się na epizodyczną rolę towarzyszki ekscytującej eskapady, albo zostaniesz jego nową mamą.

 • Uwaga

Jeśli nie masz silnie rozwiniętego instynktu macierzyńskiego, a chodzi ci o coś więcej, niż jednorazowa przygoda - uciekaj.

 • Powiązania

Często tworzy typy mieszane z Metroseksualistą lub Draniem.

Czytaj też: Związek ze starszym mężczyzną

 

5. Metroseksualista

Zadbany, pachnący, ubrany w najmodniejsze ciuchy. Nie wstydzi się łez i tego, że chodzi do kosmetyczki. Lubi słowo "partnerstwo", chętnie demonstruje swoją wrażliwą, empatyczną naturę. Nie daj się jednak zwieść - to bardzo często narcyz, zachwycony przede wszystkim sobą. Spędza godziny przed lustrem i ma więcej kosmetyków, niż ty. Deklaruje, że lubi dzieci - nie wstydzi się pojawić w najmodniejszej restauracji z niemowlęciem w nosidełku. Marne szanse jednak na to, żeby zmienił pieluchy - to zbyt duże zagrożenie dla jego manikiuru.

W łóżku nie licz na zapach testosteronu i włosy na klacie. Metroseksualista do sypialni przyjdzie wyperfumowany i wydepilowany staranniej, niż ty.

 • Jak postępować

Nie krytykuj jego zamiłowania do dobrego wyglądu, nigdy nie zarzucaj mu, że jest niemęski. Ciesz się, że znalazłaś mężczyznę, którego nie nudzą zakupy i który w nowinkach kosmetycznych orientuje się lepiej, niż twoje przyjaciółki.

 • Uwaga

Jeśli oczekujesz zdecydowanego, opiekuńczego partnera i lubisz czasem poczuć się "taka mala" - cóż, nie ten adres.

 • Powiązania

Piotruś Pan

Czytaj też: Przerażeni i ciekawi, czyli o mężczyznach przy porodzie - wywiad

 

Nie znalazłaś "swojego" typu? Sprawdź 2. część katalogu mężczyzn!

Tematy: metroseksualizm, partner, związek, mężczyzna, katalog mężczyzn

Komentarze