Podróże marzeń dla dzieci chorych na raka

Ocena: 4.87/5 Głosów: 2
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Kampania „Dream Adventures” w szpitalu dziecięcym

W ramach kampanii "Dream Adventures" dzieci chore na raka mogły wybrać się w podróż marzeń. Fot. z www.expedia.com
W ramach kampanii "Dream Adventures" dzieci chore na raka mogły wybrać się w podróż marzeń.

Z pewnością słyszałaś już o chłopakach myjących okna szpitala dziecięcego w strojach Spidermana (wisieli na linach i machali zza szyby do zaskoczonych maluchów) czy pracowni tomografii komputerowej dla dzieci, która została zbudowana na wzór statku pirackiego, by zmniejszyć lęk maluchów przed badaniem. Każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie dla najmłodszych pacjentów, wnosi radość w ich szpitalne życie, pozwala na oderwanie się od rzeczywistości i wpływa pozytywnie na leczenie.

Dlatego z przyjemnością piszemy o kolejnych, podobnych pomysłach. Jednym z ostatnich jest kampania „Dream Adventures” zrealizowana przez firmę turystyczną Expedia i agencję 180LA. Przygotowano ją dla dzieci chorych na nowotwory z St. Jude Children's Research Hospital w Memphis w Stanach Zjednoczonych. Pacjentów zapytano o podróż ich marzeń, a potem przygotowano specjalnie dla nich wirtualne wycieczki. Pracownicy Expedii pojechali nurkować u wybrzeży Meksyku, spacerować po parku narodowym w Argentynie i spotkać się z małpami na Florydzie. Potem przygotowano specjalną instalację, która pozwoliła dzieciakom na odbycie wirtualnej, ale emocjonującej podróży. 

 

Jak pewnie zauważyłaś, pacjenci mogli nie tylko oglądać, nagrany w technologii 360° film, ale też rozmawiać z przewodnikiem. Podobno planowane jest zbudowanie stałej instalacji, która pozwoli większej liczbie dzieci przeżyć takie przygody. Mamy nadzieję, że się uda i że w Polsce też będą realizowane podobne pomysły.

Czytaj też o kampanii przeciwko depresji u dzieci

Tematy: nowotwory u dzieci, kampania społeczna, szpital dziecięcy, chore dzieci

Komentarze