Już 4 tygodnie karmienia piersią sprawią, że dziecko będzie mądrzejsze?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Naukowcy z Essex i Oxfordu udowodnili, że dzieci karmione piersią osiągają lepsze wyniki w nauce. Jak donosi brytyjski „Daily Mail”, już 4 tygodnie naturalnego karmienia wystarczą, aby dziecko lepiej radziło sobie w szkole.

Już 4 tygodnie karmienia piersią mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka
Już 4 tygodnie karmienia piersią mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka

Zalety karmienia piersią w okresie pierwszych 6. miesięcy życia niemowlaka są powszechnie znane: mleko matki jest łatwo przyswajalne i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, siara zawiera duże ilości immunoglobulin, a sam proces karmienia powoduje powstanie intymnej relacji między matką a dzieckiem.

Jak się jednak okazuje, karmienie piersią ma duże znaczenie nie tylko w pierwszych miesiącach życia dziecka. Naukowcom z Oxfordu i Essex udało się dowieść, że karmienie piersią ma duży wpływ na rozwój intelektualny dziecka w kolejnych latach życia. Badanie przeprowadzone na grupie 10 tys. dzieci pokazały, że te karmione piersią lepiej radzą sobie z nauką czytania, pisania i liczenia.

Mimo to brytyjskie mamy coraz rzadziej decydują się na to, aby karmić dziecko piersią. Rządowe kampanie na rzecz popularyzacji karmienia piersią nie przynoszą rezultatów i z roku na rok coraz więcej Brytyjek rezygnuje z naturalnego karmienia. Jak podaje "Daily Mail", aż 20 proc. młodych mam w ogóle nie podejmuje próby karmienia dziecka piersią (w Szwecji taka sytuacja dotyczy zaledwie 2 proc. kobiet), a zaledwie 3 proc. karmi naturalnie przez zalecany okres 6 miesięcy.

Jak przygotować piersi do karmienia? Tłumaczy Dorota Szatkowska, doradca laktacyjny:

Tematy: karmienie piersią, zalety karmienia piersią

Komentarze