Jedzenie za dwoje w ciąży to mit zagrażający zdrowiu

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Brytyjski Health Service w broszurze skierowanej do przyszłych mam ostrzega, że jedzenie za dwoje w czasie ciąży to mit, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Według statystyk Health Service aż 1/3 kobiet w ciąży ma nadwagę
Według statystyk Health Service aż 1/3 kobiet w ciąży ma nadwagę

Statystyki są alarmujące - według badań Health Service 1 na 4 kobiety w ciąży jest otyłych, zaś 1/3 wszystkich przyszłych mam na nadwagę. Dodatkowe kilogramy stanowią zagrożenie głównie dla rozwijającego się płodu. Największe ryzyko grozi kobietom, które mają BMI powyżej 30.

Profesor Mike Kelly, dyrektor Centre for Public Health Excellence (w National Institute for Health and Clinical Excellence), ostrzega: - Kobiety są bombardowane sprzecznymi informacjami na temat tego, jak powinna wyglądać zdrowa dieta i ile czasu powinny poświęcać na aktywność fizyczną w czasie ciąży i po porodzie. Naszym celem jest zapewnić im profesjonalną opiekę zdrowotną i wspierać je jasnymi wskazówkami zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie. -

Royal College of Obstetricians and Gynaecologists zaleca, aby przyrost wagi w ciąży nie wynosił więcej niż 10-12 kg.

Zdrowe nawyki żywieniowe przyniosą korzyść nie tylko w czasie ciąży - utrwalenie zdrowych wzorców podniesie szanse na to, że w przyszłości cała rodzina będzie się odżywiać prawidłowo.

 

Czy w ciąży trzeba jeść za dwoje? Odpowiada Agnieszka Antczak-Judycka, ginekolog:

Tematy: nadwaga, dieta

Komentarze