Jak wygląda męska ciąża?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nocne napady głodu, poranne mdłości i wahania nastroju – chyba każda kobieta w ciąży to zna. Jak się okazuje, niektórzy mężczyźni również. Ciążowe objawy dopadają jednego na czterech przyszłych tatusiów.

Mężczyźni też miewają ciążowe dolegliwości.
Mężczyźni też miewają ciążowe dolegliwości.

Zjawisko to dotyczy przede wszystkim mężczyzn empatycznych i bardzo silnie związanych ze swoimi partnerkami. Gdy pod wpływem ciąży zmienia się ciało i nastrój kobiety, przyszły tata może również zacząć czuć się, jakby był w ciąży. 26 proc. mężczyzn przyznaje, że zdarzają im się częste zmiany nastroju, 10 proc. doświadczało niespodziewanych napadów głodu i ochoty na typowe dla kobiet w ciąży eksperymenty kulinarne, a 6 proc. odczuwało poranne mdłości, które nie były związane z żadną konkretną przypadłością. Co ciekawe, 3 proc. przyszłych ojców skarżyło się na fantomowe ciążowe bóle w podbrzuszu.

Co więcej, aż 56 proc. ankietowanych zauważyło u siebie rodzący się podczas ciąży partnerki instynkt macierzyński, a 8 proc. przyznało, że zdarzyło im się po raz pierwszy w życiu płakać w czasie oglądania "kobiecego" filmu.

Badania, które przyniosły te interesujące wyniki, przeprowadziła firma Pampers. Odpytała ponad 2 tys. Brytyjczyków w wieku od 16 do 65 lat.

Tematy: instynkt macierzyński, objawy ciąży, mdłości

Komentarze