Jak uchronić się przed udarem?

Ocena: 4.65/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak donoszą naukowcy, jeśli kobiety będą regularnie zażywać spacerów, chodząc szybkim tempem, będą miały większą szansę na uniknięcie ryzyka udaru.

Jak wynika z badań, u kobiet, które maszerują co najmniej przez dwie godziny tygodniowo, ryzyko udaru zmniejsza się aż o 30%
Jak wynika z badań, u kobiet, które maszerują co najmniej przez dwie godziny tygodniowo, ryzyko udaru zmniejsza się aż o 30%

Badania potwierdzające to odkrycie przeprowadzono w ramach Women's Health Study, czyli Badania Zdrowia Kobiet, które odbyło się w Stanach Zjednoczonych. Jak twierdzi Jackob R. Stallemair, doktorant z Harvardu, który przeanalizował wyniki badań zebranych z ostatnich dwunastu lat: "Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla zdrowia serca i układu krążenia oraz zmniejszania zagrożenia chorobami sercowo-naczyniowymi, a chodzenie to jeden ze sposobów na aktywność fizyczną."

Jak wynika z badań, u kobiet, które maszerują co najmniej przez dwie godziny tygodniowo, ryzyko udaru zmniejsza się aż o 30%. A warto podkreślić, że udar jest jedną z głównych przyczyn śmierci i niepełnosprawności wśród osób dorosłych.

Lekarze namawiają do częstych spacerów!

Tematy: kobieta, Udar, marsz, szybki spacer, ryzyko udaru

Komentarze