Jak spalić pączkowe kalorie?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Tłusty Czwartek jest jednym z niewielu dni w roku, w którym przymykamy oko na dietę i oddajemy się słodkiemu szaleństwu. Objadanie się pączkami ma zapewnić pomyślność, dawniej było również okazją do pofolgowania sobie przed Wielkim Postem.

Wartość kaloryczna 1 pączka wynosi ok. 250 kcal
Wartość kaloryczna 1 pączka wynosi ok. 250 kcal

Chociaż wartość kaloryczna 1 pączka wynosi ok. 250 kcal, przeciętny Polak w Tłusty Czwartek zjada ich średnio 2,5. Pączki smażone w głębokim tłuszczu, nadziewane konfiturami (choć w roli nadzienia występują także kremy, czekolada czy likiery) i oblane lukrem lub posypane cukrem pudrem to niestety wyłącznie puste kalorie. Co ciekawe, dawniej w ostatni czwartek przed Środą Popielcową zajadano się słoniną, tłustymi mięsiwami, a całość obficie okraszano alkoholem.

W Tłusty Czwartek pączki mają również konkurencję w postaci faworków. Jednak to pączki cieszą się największą popularnością - w całym kraju zjada się ich ok. 100 milionów. Co zrobić, aby uczynić zadość tradycji, a jednocześnie nie zrujnować efektów diety?

Żeby "spalić" 1 pączka należy przez pół godziny pływać, maszerować przez 45 minut (ale lepiej nie do cukierni) lub przez godzinę myć okna. Albo po prostu powstrzymać się od pączkowego szaleństwa. Ciekawą alternatywą jest również pączek wirtualny.

 

Jak zahamować apetyt na słodycze? Podpowiada dietetyk Ewa Ceborska

 

 

 

 

Komentarze