Jak ciąża wpływa na życie towarzyskie mamy?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Całkiem nieźle. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez organizację CLIC Sargent. Okazało się, że w miesiąc po porodzie młode mamy mają szansę zyskać średnio aż 8 nowych przyjaciół.

Młode mamy zyskują znajomych wśród innych młodych mam i ciężarnych
Młode mamy zyskują znajomych wśród innych młodych mam i ciężarnych

Spośród 4 tys. ankietowanych matek połowa przyznała, że po porodzie straciła określoną grupę dawnych przyjaciół, ale w zamian zyskała dużo więcej nowych znajomych. Katie Barlow, pod której kierunkiem przeprowadzono badania, powiedziała: - Młode mamy mogą się czuć zniechęcone macierzyństwem obawiając się, że bycie mamą pozbawi je dawnych znajomych. Okazuje się jednak, że po porodzie zyskują znacznie szersze grono znajomych, z którymi widują się znacznie częściej. -

Gdzie młode mamy poznają nowych przyjaciół? 44 proc. mam zawiera znajomości na placu zabaw, 32 proc. z nich - w żłobku oraz w czasie wspólnych porannych kaw (22 proc.). 1 na 10 młodych mam przyznała, że zyskała nowych znajomych na siłowni, usiłując zrzucić zbędne ciążowe kilogramy.

W poznawaniu i utrzymywaniu nowych kontaktów z pomocą przychodzi również Internet. Aż 8 na 10 młodych mam regularnie spotyka się w sieci, spędzając przed komputerem średnio 2 godziny dziennie. Do ulubionych stron należą: Facebook, serwisy plotkarskie i Twitter oraz strony sklepów internetowych.

Komentarze