Jak chronić dziecko przed molestowaniem

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wcale nie w internecie, lecz na ulicy na dzieci czyha najwięcej niebezpieczeństw – pokazują badania naukowców z Irlandii Północnej. Dlatego dla ochrony przed wykorzystaniem seksualnym najważniejszy jest dobry kontakt z dzieckiem i zaufanie – podkreślają eksperci.

Dobry kontakt rodziców z dzieckiem zwiększa bezpieczenstwo najmłodszych.
Dobry kontakt rodziców z dzieckiem zwiększa bezpieczenstwo najmłodszych.

Dane nie są optymistyczne - co dziewiąte dziecko w wieku gimnazjalnym było wykorzystane seksualnie. Połowa z nich przez osoby starsze o co najmniej 7 lat. Jedna na piętnaście spośród badanych osób po zażyciu narkotyków lub alkoholu odbyła stosunek seksualny - twierdzą naukowcy z Queen's University i University of Ulster, a ich badania cytuje BBC News.

Co ciekawe, przestępcy najczęściej nawiązywali kontakty ze swoimi ofiarami w miejscach publicznych, a tylko 17 procent przez internet. Wśród gimnazjalistów wykorzystanych przez dorosłe osoby aż dwie trzecie miało mniej niż 16 lat. Również dwie trzecie nastolatków nigdy nie poinformowała policji o molestowaniu.

Badanie objęło ok. ośmiuset młodych ludzi. Naukowcy byli ciekawi, przed jakimi problemami stoją nastolatkowie wchodzący w dorosłe życie.

Tematy: molestowanie seksualne, internet

Komentarze