23 badania, które trzeba zrobić w ciąży i ich interpretacja

Ocena: 4.41/5 Głosów: 3
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nie wszyscy lekarze zlecają niezbędne badania. Sprawdź, czego nie można pominąć. Wydrukuj harmonogram badań. Przeczytaj, jak się do nich przygotować, o czym powiedzieć lekarzowi i dowiedz się, ile zapłacisz, prowadząc ciążę w ramach prywatnej służby zdrowia.

W Informatorze Mamazone.pl znajdziesz harmonogram badań w ciąży i opis każdego z nich. Dowiesz się też, ile kosztuje prowadzenie badań w ramach prywatnej służby zdrowia. Fot. Shutterstock
W Informatorze Mamazone.pl znajdziesz harmonogram badań w ciąży i opis każdego z nich. Dowiesz się też, ile kosztuje prowadzenie badań w ramach prywatnej służby zdrowia.

Jak wynika m.in. z informacji uzyskanych z Ministerstwa Zdrowia oraz raportu OBOP, ciężarne nie wykonują wszystkich badań uznawanych przez ekspertów za absolutne minimum. Czasem dlatego, że nie zdają sobie sprawy z ich wagi, a czasem, dlatego że nie otrzymują odpowiedniej informacji lub skierowania od lekarza.

Chcąc pomóc ci lepiej zadbać o zdrowie, przygotowaliśmy Informator Mamazone.pl

"Badania w ciąży 2015".

Dowiesz się z niego, jakie badania i po co trzeba wykonać, jak się do nich przygotować, o czym należy powiedzieć lekarzowi, jak wstępnie zinterpretować wyniki oraz ile kosztuje wykonanie podstawowej diagnostyki w prywatnej służbie zdrowia.

W informatorze opisaliśmy badania, które zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia są zalecane wszystkim kobietom w ciąży fizjologicznej* oraz dodatkowo test ciażowy, ponieważ wykonuje go prawie każda ciężarna. Konsultantem merytorycznym jest prof. dr hab. Mirosław Wielgoś, konsultant krajowy w dziedzinie perinatologii, kierownik Katedry Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

INFORMATOR SKŁADA SIĘ Z 5 CZĘŚCI:

1. Kalendarza badań

harmonogram

2. Zasad, którymi warto się kierować, idąc do lekarza i na badanie

zasady


3. Omówienia 23 badań

opis badań

4. Pytań, które może zadać lekarz i informacji, które trzeba mu podać

Pytania do zadania

5. Kosztów prowadzenia ciąży- średnie ceny badań w Polsce (w ramach prywatnej służby zdrowia)

ceny badań

INFORMATOR możesz bezpłatnie pobrać na www.informator.mamazone.pl


 * Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 września 2012 r w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem.

Tematy: badania w ciąży, Informator Mamazone.pl, Harmonogram badań, ceny badań

Komentarze