Ile razy trzeba uprawiać seks zanim kobieta zajdzie w pierwszą ciążę?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Statystyczna para musi odbyć stosunek seksualny 104 razy, zanim kobieta zajdzie w pierwszą ciążę – dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez kanadyjską firmę produkującą testy owulacyjne i ciążowe.

Do zapłodnienia dochodzi po ponad 100 stosunkach
Do zapłodnienia dochodzi po ponad 100 stosunkach

Okazuje się, że zanim na teście ciążowym pokażą się upragnione dwie kreski, pary starają się o dziecko średnio 6 miesięcy (uprawiając seks około 4 razy w tygodniu). Dr Mike Smith uczula jednak: - Wydaje się, że konieczność odbycia 104 stosunków zanim dojdzie do zapłodnienia to dużo, trzeba wszakże pamiętać, że praktyka czyni mistrza. Ci, którzy nie starają się o dziecko muszą pamiętać, że równie dobrze można zajść w ciążę w trakcie pierwszego stosunku. Dlatego jeśli nie staracie się o dziecko, podejmijcie odpowiednie środki bezpieczeństwa. -

Badania pokazały również, że 2/3 ankietowanych kobiet zaszło w ciążę szybciej, niż przypuszczało. Ponad 70 proc. przyznało, że zawsze chciało zajść w ciążę w trakcie spontanicznego seksu, a jednak dla 1/4 ankietowanych staranie się o dziecko sprawiło, że seks z partnerem stał się nudny.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 3 tys. matek na zlecenie kanadyjskiego producenta testów ciążowych i owulacyjnych.

 

Jak dochodzi do zapłodnienia? Wyjaśnia Agnieszka Antczak-Judycka, ginekolog:

 

 

Tematy: starania o dziecko, test ciążowy, zapłodnienie, problemy z zaściem w ciążę, test owulacyjny

Komentarze