Higienistki i dentyści wracają do szkół

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Pielęgniarka, stomatolog, higienistka – kiedyś byli obecni niemal w każdej szkole. I prawdopodobnie znów będą. Tak chce minister zdrowia Ewa Kopacz.

Dzieci w szkołach będą mieć zapewnioną opiekę stomatologa.
Dzieci w szkołach będą mieć zapewnioną opiekę stomatologa.

Na brak odpowiedniej opieki lekarskiej w szkołach zwracał uwagę rzecznik praw dziecka, Marek Michalak. Jak pisał do minister zdrowia, uczniowie mają przez to utrudniony dostęp przede wszystkim do pediatrów i stomatologów - a na tym cierpi ich zdrowie. Ewa Kopacz przyznała mu rację.

"Położymy na pewno nacisk na opiekę stomatologiczną" - ogłosiła minister zdrowia. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", do szkół mają wrócić także pielęgniarki i higienistki, które będą m.in. zajmowały się badaniami profilaktycznymi dzieci, udzielaniem pomocy w razie nagłych zachorowań i urazów, a także przeprowadzaniem szczepień i wykrywaniem wad rozwojowych.

Skąd ministerstwo zdrowia weźmie na to pieniądze? Tego Ewa Kopacz nie chciała zdradzić. Zapowiedziała, że odpowiednie rozwiązania i propozycje przedstawi w ciągu kilku tygodni. Pozostaje trzymać kciuki, by udało się zrealizować ten pomysł.

Jak leczy się próchnicę zębów mlecznych? Mówi stomatolog:

 

 

Tematy: stomatolog, higienistka, zdrowie dziecka, pielęgniarka, minister zdrowia

Komentarze