Gwiazdy budują szkoły dla dzieci

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Na początku kwietnia br. znana na całym świecie gwiazda muzyki pop, Madonna, położyła kamień węgielny pod budowę szkoły dla dziewcząt w pobliżu stolicy Malawi - Lilongwe.

Podczas pobytu w Republice Malawi, Madonna ogłosiła start inicjatywy, mającej na celu umożliwienie dzieciom z ubogich państw dostęp do Internetu.
Podczas pobytu w Republice Malawi, Madonna ogłosiła start inicjatywy, mającej na celu umożliwienie dzieciom z ubogich państw dostęp do Internetu.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom piosenkarka przyznała, że już od dłuższego czasu chciała wybudować szkołę. Powiedziała też, że zależy jej na tym, aby dziewczynki, które ją skończą, nie bały się marzyć i kontynuowały swoją edukację.

Podczas pobytu w Republice Malawi, Madonna ogłosiła również start inicjatywy, mającej na celu umożliwienie dzieciom z ubogich państw dostęp do Internetu. Podkreśliła, że jej zdaniem, jeśli dzieci z Afryki będą mogły za pomocą internetowych łączy kontaktować się z dziećmi z innych kontynentów, wówczas szansa na światowy pokój będzie dużo większa. W ramach inicjatywy United Nations Millennium Village, firma telekomunikacyjna Ericsson zobowiązała się wyposażyć w komputery szkoły w 11 afrykańskich państwach.

W tym samym niemal czasie inna gwiazda muzyki pop, Shakira, odwiedziła Port-au-Prince, stolicę, dotkniętego styczniowym trzęsieniem ziemi, Haiti. Spotkała się tam sponad setką dzieci, które już niebawem będą uczyć się w Barefoot School. Budową nowej szkoły zajmie się fundacja charytatywna Barefoot, założona przez Shakirę. Piosenkarka powołała ją do życia kilka lat temu w celu zapewnienia edukacji, żywienia i wsparcia psychologicznego dla ponad sześciu tysięcy dzieci w Kolumbii, będących ofiarami przemocy. Na spotkaniu z dziennikarzami wyjaśniła, że zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom z Haiti będzie stanowiło podstawę do rekonstrukcji tego kraju.

Trzęsienie ziemi na Haiti, określane przez niektórych ekspertów jako "najbardziej śmiercionośny kataklizm w historii nowożytnej", według szacunków haitańskiego rządu, pochłonął ponad 300 tys. ofiar i pozostawił ponad milion osób, w tym wiele sierot, bez dachu nad głową.

Tematy: Shakira, Madonna, Malawi, Haiti, trzęsienie ziemi, szkoła podstawowa, pomoc dla dzieci

Komentarze