Gra komputerowa uchroni przed niechcianą ciążą?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak donosi The Irish Times, w internecie pojawiła się nowa interaktywna gra, której celem jest przestrzeganie młodych ludzi przed skutkami uprawiania seksu bez zabezpieczenia.

Gra pozwala poznać skutki ryzykownych zachowań seksualnych.
Gra pozwala poznać skutki ryzykownych zachowań seksualnych.

"A Night to Remember" - gra online opowiada historię dwojga młodych ludzi - Emmy i Paula - którzy spotykają się pewnej nocy na imprezie w klubie. Co stanie się dalej? Czy dojdzie do seksu i czy bohaterowie użyją antykoncepcji? To zależy już tylko od ciebie!

Dlaczego powstała taka gra? "Ludzie w wieku 18-25 lat posiadają ogólną wiedzę na temat antykoncepcji, ale kiedy przychodzi co do czego, nie potrafią z niej korzystać, są skłonni do ryzykownych zachowań seksualnych" - tłumaczy Carolline Spillane, szefowa organizacji Crisis Pregnancy Agency, która zainicjowała tę internetową zabawę.

Rozpoczynając grę, wcielamy się w rolę, do wyboru, Emmy lub Paula, i śledząc rozwój wydarzeń, odpowiadamy na pytania o dalsze postępowanie bohaterów. Nasze działania i wybory mają określone skutki: jeśli Paul nie użyje prezerwatywy, dowie się, że 350 milionów jego plemników będzie miało szansę doprowadzić do zapłodnienia; a jeżeli Emma zapomni się zabezpieczyć, przekona się, jak trudno zdobyć kondomy w ostatniej chwili.

Gra ma zachęcić młodych ludzi do rozmowy i skłonić do rozważań na temat bezpiecznego seksu, pozwala też wczuć się w sytuację tej "drugiej strony", poznać jej dylematy i odczucia. Przynosi także praktyczną wiedzę: bo kto sprawdza datę ważności na opakowaniach prezerwatyw?

 

Tematy: antykoncepcja, seks

Komentarze