Foteliki będą obowiązkowe w taksówkach?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Czy już wkrótce przewożenie dzieci w taksówkach będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy pojazd jest wyposażony w fotelik samochodowy? Taką propozycję skierował do Ministra Infrastruktury Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak – donosi serwis TVP.INFO.

Czy foteliki będą obowiązkowe również w taksówkach?
Czy foteliki będą obowiązkowe również w taksówkach?

Na mocy ustawy z 1997 roku obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach dotyczy samochodów prywatnych - oznacza to, że dzieci mogą być przewożone bez fotelika m.in. w taksówkach (a także w radiowozach i karetkach pogotowia). Jak donosi serwis TVP.INFO, Marek Michalak skierował do Ministra Infrastruktury, Cezarego Grabarczyka, list, w którym przekonuje do zmian mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci przewożonych w taksówkach.

Jak się okazuje, rzecznik otrzymał już nawet oficjalną odpowiedź. - W opinii ministerstwa wprowadzenie takiego obowiązku nie znajduje uzasadnienia - czytamy wypowiedź rzecznika Ministerstwa Infrastruktury, Mikołaja Karpińskiego. - Powodem jest fakt, że występuje kilka rodzajów fotelików dostosowanych do wieku i wagi dziecka. By być przygotowanym na każdą ewentualność, taksówkarz musiałby wozić pięć sztuk. -

Wiele korporacji taksówkarskich z własnej inicjatywy stara się zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym podróżnym. Zamawiając taksówkę, warto zapytać o fotelik.

 

Czy wiesz, jak przewozić dziecko bezpiecznie w samochodzie? Sprawdź akcję serwisu mamazone.pl " Dziecko bezpieczne w podróży"


Jak wybrać fotelik samochodowy? Radzi Agnieszka Kacalak, położna:

Tematy: fotelik samochodowy, podróż z dzieckiem, podróż z niemowlakiem

Komentarze