Zajęcia obowiązkowe

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Twoje dziecko uważa, że książka to nie prezent, prawie nigdy po nią nie sięga, a wspólne czytanie jest dla niego atrakcyjne tylko wtedy, kiedy trzeba iść spać? No cóż, nie masz wyjścia – musisz TAM pójść.

Kraków, Warszawa, Gdańsk i Wrocław, to cztery miasta w których odbędzie się Festiwal literatury dla dzieci. Fot. Shutterstock.com
Kraków, Warszawa, Gdańsk i Wrocław, to cztery miasta w których odbędzie się Festiwal literatury dla dzieci.

W maju mieszkańcy czterech polskich miast dostaną niepowtarzalną szansę zachęcenia swego potomstwa do kontaktu z książką. Od 10 do 31 maja będzie się bowiem odbywał Festiwal literatury dla dzieci (w Krakowie 10-16 maja, Warszawie 13-17 maja, Gdańsku 18-23 maja i Wrocławiu 19-31 maja). Dzieciaki będą mogły uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez samego Józefa Wilkonia, akustycznych, tanecznych, plastycznych i tworzenia komiksów. Zostaną zaproszone na wystawę poświęconą Pippi Pończoszance i Astrid Lindgren oraz najlepszym ilustracjom książek dla dzieci a także na spotkania z autorami ich ulubionych lektur m.in. Ulfem Starkiem, autorem serii "Cynamon i Trusia" oraz Marcinem Szczygielskim, który napisał "Czarownicę piętro niżej" i "Arkę czasu". Na Ostrym Dyżurze Literackim każdy książkowy mól dostanie receptę na swoją przypadłość. Będą oczywiście czytanki, dyskusje (czasem bardzo filozoficzne) ale także gry miejskie, układanie opowieści przy pomocy kości literackich, wielkoformatowe gry planszowe i tworzenie samochodów, którymi można jeździć. Oczywiście w każdym przypadku punktem wyjścia będzie książka. Dzieciaki, które kochają czytać wyjdą zachwycone. Te, które mają raczej chłodny stosunek do lektury, mogą wyjść zaskoczone… że tak bardzo im się podobało.

Festiwal 2

Fot. Materiały prasowe

Festiwal 1

Fot. Materiały prasowe


Festiwal 3

Fot. Materiały prasowe


Szczegółowy program (różni się w poszczególnych miastach). Warto już teraz rezerwować miejsca, bo na niektóre imprezy miejsca są zajmowane w błyskawicznym tempie.

Wcześniej można też zagłosować na najlepszą książkę 2014 r. Wybieramy spośród pozycji polskich autorów, które zostały wydane w ubiegłym roku.

Czytaj też: To się czyta, to się ogląda

Tematy: książki dla dzieci, literatura dziecięca, Festiwal literatury dla dzieci

Komentarze