26 września – Światowy Dzień Antykoncepcji

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Celem obchodzonego od 2007 roku Światowego Dnia Antykoncepcji jest szerzenie wśród młodych ludzi wiedzy o metodach zapobiegania nieplanowanym ciążom i chorobom wenerycznym. Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Twoje życie. Twoja odpowiedzialność”.

26 września to Światowy Dzień Antykoncepcji.
26 września to Światowy Dzień Antykoncepcji.

Światowy Dzień Antykoncepcji (WCD) to inicjatywa międzynarodowych organizacji pozarządowych i towarzystw naukowych oraz medycznych, w tym roku obchodzony będzie aż w ok. 70 krajach.

WCD 2010 promuje, zwłaszcza wśród młodych ludzi, odpowiedzialność za siebie i partnera, zachęca też do świadomego wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji.

Badania Instytutu Badawczego GFK przeprowadzone na zlecenie Bayer Schering Pharma w 25 krajach świata oraz dane m.in. WHO wskazują, iż dramatycznie wzrasta liczba osób w wieku 15-24 lata, które w czasie kontaktów seksualnych z nowym partnerem nie stosują żadnej antykoncepcji, ponad 1/3 ciąż każdego roku jest nieplanowana, a codziennie 5 mln ludzi zaraża się chorobą przenoszoną drogą płciową (w tym HIV).

WCD wspierany jest przez Bayer Schering Pharma, a w Polsce patronują mu: Towarzystwo Rozwoju Rodziny, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Grupa Edukatorów Seksualnych PONTON.

Które środki antykoncepcyjne są najskuteczniejsze? Mówi ginekolog:

 

Tematy: antykoncepcja, HIV, nieplanowana ciąża, WCD, Światowy Dzień Antykoncepcji

Komentarze