Dziś Dzień Babci! Złóż Babci najlepsze życzenia!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ale kim właściwie jest dzisiejsza babcia? Na przestrzeni ostatnich stu lat babciny wizerunek i styl życia bardzo się zmienił, podobnie zresztą jak społeczna kondycja płci pięknej.

Babcia może obdarzyć wnuczka bezwarunkową miłością...
Babcia może obdarzyć wnuczka bezwarunkową miłością...

Sto lat temu nasze babcie walczyły o najbardziej podstawowe nawet wykształcenie, o prawo do szczęśliwego związku, o to by stać się pełnowartościowym członkiem rodziny.  
Współczesna babcia stara się na co dzień dotrzymać kroku swoim dzieciom i wnukom.  Dlatego zwiedza świat, chodzi na fitness, uczy się języków obcych. Chce być samodzielna, chce by ją szanowano za to kim jest i co potrafi.
Przekształcanie się babcinego image'u  dość wyraźnie widać w reklamach. Współczesna babcia z reklamy łyka środek na wzmocnienie serca i polepszenie kondycji, biega, interesuje się modą i uprawia seks. Specjalistką od proszków do pieczenia coraz częściej jest jej córka, a nawet -  córki mąż.
Co ciekawe - w rodzinie babcia przestała być już filarem i wyrocznią w sprawie wychowywania dzieci. Babcine porady, poparte "latami doświadczeń" zastąpiły poradniki psychologiczne i wiedza "naukowa", przynajmniej w domach tzw. klasy średniej.
Jedno co się nie zmienia i nie zmieni pewno przez wiele lat to ogromny potencjał babci w kontakcie z wnukami. Dla nich postać babci jest nie do przecenienia. Inaczej niż rodzice, babcia poszerza dziecinny świat, dostarcza unikalnej wiedzy praktycznej i historycznej, czasem bywa polem ćwiczebnym dla niedozwolonych nigdzie indziej humorów i zachowań. Przynajmniej teoretycznie...Bo w praktyce, jak wszyscy wiemy, róznie to bywa... A jakie są Wasze babcie? Jakimi babciami są Wasze mamy?

Tematy: babcia

Komentarze