Dzięki rodzinnym posiłkom dziecko nie utyje

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chcesz uchronić dziecko przed otyłością? Na tę groźną chorobę cywilizacyjną jest dość prosty sposób. Wystarczy, że będziecie jedli rodzinne posiłki przy wspólnym stole – przekonują amerykańscy naukowcy.

Dzieci, które siadają do stołu z rodzicami, częściej sięgają po warzywa.
Dzieci, które siadają do stołu z rodzicami, częściej sięgają po warzywa.

Problemem otyłości wśród najmłodszych zajął się zespół psychologów z Uniwersytetu Illinios. Uczeni przeanalizowali 17 badań dotyczących związku pomiędzy rodzinnym spożywaniem posiłków a wagą dzieci.

W sumie obserwacją objęli prawie 183 tysiące dzieci w wieku od 2 do 17 lat. Wnioski opublikowane w piśmie "Pediatrics" nastrajają optymistycznie. Okazało się bowiem, że wystarczy jeść rodzinne posiłki zaledwie trzy razy w tygodniu, by ryzyko wystąpienia otyłości u pociechy wyniosło tylko 12 procent.

Dlaczego tak się dzieje? Z prostej przyczyny. Maluchy jedzące posiłki z rodzicami są zdrowsze, bo od najmłodszych lat mają wpajane prawidłowe nawyki żywieniowe. Poza tym, jak wynika z ustaleń naukowców, o 24 proc. częściej spożywają warzywa w porównaniu z rówieśnikami, którzy nie siadają do stołu z rodzicami, i o 20 proc. rzadziej sięgają po produkty typu fast-food. Oczywiście. pod warunkiem, że na obiad mama nie serwuje hamburgerów z frytkami i colą.

Tematy: rodzinne posiłki, nadwaga, otyłość, fast food

Komentarze