Dziecko utonęło, bo matka korzystała z Facebooka

Ocena: 4.68/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Matka rocznego chłopca zostawiła go samego w wanience i zajęła się korzystaniem z serwisu społecznościowego Facebook. Dziecko dostało ataku padaczki i utopiło się – donosi tvn24.pl.

Wirtualny świat pochłonął matkę do tego stopnia, że zapomniała o dziecku w kąpieli
Wirtualny świat pochłonął matkę do tego stopnia, że zapomniała o dziecku w kąpieli

Do tragicznych wydarzeń doszło we wrześniu ubiegłego roku w Denver. Matka chłopca, wsadziwszy dziecko do wanny, przeszła do innego pomieszczenia, gdzie korzystała z serwisu Facebook, używając aplikacji, przeglądając filmy znajomych i komentując posty.

W tym czasie pozostawione bez opieki dziecko dostało ataku padaczki - kiedy kobieta postanowiła sprawdzić, jak sobie radzi jej syn, okazało się, że dziecko leży pod wodą. Nie pomogła szybka reakcja lekarzy i przetransportowanie chłopca do szpitala.

34-letnia matka chłopca została oskarżona o zaniedbania, które doprowadziły do śmierci dziecka - proces w jej sprawie ruszył w piątek. Grozi jej nawet 48 lat więzienia. Jak podaje tvn24.pl, kobieta przyznała, że często zostawiała roczniaka samego w wodzie.

Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy na wypadek podtopienia? Zobacz instrukcję Andrzeja Bocheńskiego, ratownika medycznego:

 

 

Tematy: Facebook, podtopienie, pierwsza pomoc

Komentarze