Dzieci dziedziczą zakupoholizm

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Rodzice zaszczepiają w dzieciach nie tylko zasady dobrego wychowania. Także... nałogi. Jak wynika z ostatnich badań, niektóre matki nieświadomie wychowują swoje córki na zakupoholiczki.

Przyczyn zakupoholizmu można się doszukiwać już we wczesnym dzieciństwie.
Przyczyn zakupoholizmu można się doszukiwać już we wczesnym dzieciństwie.

Naukowcy z Uniwersytetu Hertfordshire postanowili znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego uzależnienie od zakupów jest głównie domeną kobiet. Sprawdzili, że już czteroletnie dziewczynki mają przeciętnie o 20 proc. więcej ubrań niż chłopcy w tym samym wieku. I jak się okazało, już w tak wczesnym dzieciństwie należy poszukiwać źródeł zakupoholizmu.

Zdaniem uczonych, rodzice częściej w przypadku dziewczynek niż chłopców podkreślają, jak ważny jest elegancki wygląd, a mamy częściej zabierają córki w nagrodę na zakupy do sklepów odzieżowych. Jak ustalili naukowcy, ubrań dla dziewczynek sprzedaje się pięciokrotnie więcej niż dla chłopców - informuje brytyjski dziennik "Daily Mail".

Podczas gdy matki uczą córki, na czym polegają wyprzedaże i promocje, ojcowie przyzwyczajają synów do innego rodzaju rozrywek, głównie sportowych. To wszystko sprawia, że więcej jest zakupoholiczek niż zakupoholików.

Tematy: wychowanie, zakupoholizm

Komentarze