Dzieci coraz częściej zachodzą w ciążę

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Co dziesiąta nastoletnia matka, która urodziła w 2010 roku, miała mniej niż 16 lat – alarmują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego. Seks uprawiają już nawet uczennice gimnazjum.

Przybywa nastoletnich ciąż.
Przybywa nastoletnich ciąż.

Płodność nastolatek w ostatnich latach znacznie wzrosła. Dziewczynki uprawiają seks, nie mając pojęcia o antykoncepcji. Efekt niepokoi demografów. W 2010 roku w Łódzkiem dzieci urodziło 1007 mam, które nie skończyły jeszcze 19 lat. Co dziesiąta nastoletnia matka nie miała nawet skończonych 16 lat - alarmuje "Dziennik Łódzki", powołując się na badania, które prowadzi doktor Piotr Szukalski, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

Te wyniki potwierdza praktyka lekarska. Zaledwie dwa tygodnie temu w łódzkim szpitalu 16-letnia Zuza urodziła córkę, w połowie sierpnia mamą została 16-letnia Ania. W maju urodziła 13-letnia Kasia.

Doktor Szukalski przyznaje, że od 2002 roku obserwuje wzrost liczby nastoletnich ciąż. Sytuacja potwierdza się szczególnie na przykładzie województwa łódzkiego - potwierdza socjolog w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim".

Tematy: antykoncepcja, nastoletnia ciąża

Komentarze