Dwóch ojców odzyskało dziecko po 2,5 roku

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Homoseksualna para z Belgii walczyła o adoptowanego syna 2,5 roku – tyle trwała walka z belgijską i ukraińską machiną urzędniczą. Po latach starań chłopiec trafił w końcu do rodziny – informuje serwis tvn24.pl.

Walka z biurokracją trwała niemal 3 lata
Walka z biurokracją trwała niemal 3 lata

Laurent Ghilain i Peter Meurrens to homoseksualne małżeństwo, które ponad 2,5 roku temu wynajęło surogatkę mającą urodzić ich dziecko. Chłopiec, Samuel Ghilain, przyszedł na świat na Ukrainie, jednak brak precyzyjnych przepisów, określających kwestię nadania obywatelstwa dziecku urodzonemu przez surogatkę poza granicami Belgii, sprawił, że ponad 2,5 roku trwała batalia o sprowadzenie chłopca do ojczyzny pary.

Jak relacjonuje tvn24.pl, ponieważ belgijskie władze odmówiły wystawienia dziecku paszportu, chłopiec przebywał w ukraińskim sierocińcu. W Belgii rozpoczęła się sprawa sądowa, natomiast na Ukranie - według relacji ojców - władze nie miały pojęcia, jak rozwiązać trudną kwestię.

Po 2,5 roku walka zdeterminowanych ojców zakończyła się sukcesem - belgijski MSZ wydał chłopcu paszport. Batalia była jednak tak długa i wyczerpująca, że ojcowie otwarcie oskarżają zarówno stronę belgijską, jak i ukraińską, o homofobię.

Kto może adoptować dziecko? Tłumaczy Joanna Maślik, radca prawny:

 

 

Tematy: ojcostwo, adopcja, homoseksualizm

Komentarze