Dwie dziewczynki z jednym sercem. Co dalej?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nikt nie chciałby przeżywać tego, z czym muszą zmagać się rodzice bliźniaczek syjamskich urodzonych we Włoszech. Lucia i Rebecca mają wspólne serce. W razie operacji jedna z dziewczynek będzie musiała umrzeć.

Decyzja o rozdzieleniu bliźniaczek syjamskich będzie wyjątkowo trudna.
Decyzja o rozdzieleniu bliźniaczek syjamskich będzie wyjątkowo trudna.

Lucia i Rebecca urodziły się 25 czerwca. Leżą w inkubatorze w szpitalu w Bolonii. Lekarze nie wiedzą, czy dziewczynki przeżyją, jeśli nie zostaną rozdzielone. Z drugiej strony rozdzielenie ich oznaczać będzie śmierć przynajmniej jednej.

Stan obu sióstr jest identyczny, żadna nie jest słabsza. Lekarze w związku z tym poprosili sąd o ekspertyzę: jak zdecydować o tym, która z dziewczynek powinna otrzymać szansę na życie. Sąd odpowiedział, że decyzja należy do rodziców - relacjonuje ten dramat dziennik "La Repubblica".

Rodzice jednak milczą, a przez włoskie media przetacza się fala sporów o podłożu moralno-etycznym. Media katolickie nawołują, by nie niszczyć jednego życia kosztem drugiego. Poproszony o opinię komitet etyczny złożony z naukowców Uniwersytetu w Bolonii oświadczył z kolei, że nie potrafi rozstrzygnąć, jak należy postąpić. Uczeni odradzili jednak operację, dopóki stan bliźniaczek syjamskich jest stabilny.

Tematy: bliźniaki, bliźnięta, bliźnięta syjamskie

Komentarze