Dlaczego warto uprawiać seks?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Serwis „Times of India” podaje aż 5 powodów, dla których warto uprawiać seks codziennie. Sprawdź, co (oprócz przyjemności), może zapewnić ci udane życie seksualne!

Seks, oprócz dostarczania przyjemności, wpływa korzystnie na organizm
Seks, oprócz dostarczania przyjemności, wpływa korzystnie na organizm

Po pierwsze - seks może zastąpić wszelkie ćwiczenia fizyczne

Poza poprawą samopoczucia (dzięki uwalnianiu hormonów szczęścia), uprawianie seksu pozwala również na spalanie zbędnych kalorii. Stosunki seksualne 3 razy w tygodniu przez (przynajmniej) 15 minut pomagają spalić aż 7500 kcal rocznie!

 

Po drugie - seks uśmierza ból

Podczas stosunku, a zwłaszcza w czasie orgazmu, nie odczuwa się bólu. Endorfiny - hormony produkowane w czasie seksualnych uniesień - działają jak środki przeciwbólowe. Wobec powyższego ból głowy nie jest już chyba najlepszą wymówką. Zwłaszcza, że seks wpływa również korzystnie na płodność, łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz łagodzi objawy związane z menopauzą.

 

Po trzecie - seks chroni przed rakiem prostaty

W przypadku mężczyzn regularny wytrysk chroni prostatę oraz gwarantuje sprawne funkcjonowanie gruczołu aż do późnego wieku. Badania dowiodły, że nagły spadek liczby stosunków może spowodować u mężczyzn problemy z prostatą!

 

Po czwarte - seks zapobiega problemom z erekcją

Po 40. roku życia aż 50 proc. mężczyzn cierpi na problemy związane z erekcją. Okazuje się, że najlepszym środkiem zapobiegawczym jest uprawianie seksu. Regularny seks pomaga utrzymać naczynia krwionośne w penisie w doskonałym stanie, co zapobiega problemom z utrzymaniem erekcji w późniejszym wieku.

 

Po piąte - seks niweluje negatywny wpływ stresu na organizm

Uprawianie seksu wpływa na poprawę samopoczucia, jak również obniża negatywne oddziaływanie stresu na organizm człowieka. W czasie seksu uwalniają się takie hormony, jak endorfiny, dopamina oraz oksytocyna, które chronią organizm przed zgubnym wpływem stresu.

Komentarze