Dbaj o linię dziecka jeszcze przed narodzeniem

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Regularne uprawianie sportu przez kobiety w czasie ciąży zapobiega zbyt dużej wadze noworodków i sprzyja ich zdrowiu – dowiedli naukowcy z USA i Nowej Zelandii.

O prawidłową wagę dziecka warto zadbać jeszcze przed jego narodzeniem.
O prawidłową wagę dziecka warto zadbać jeszcze przed jego narodzeniem.

Badaniom zostały poddane 84 kobiety w swojej pierwszej ciąży - część z nich regularnie ćwiczyła co najmniej do 36. tygodnia ciąży, pozostała grupa unikała ruchu i przybierała na wadze więcej niż nakazują normy.

Okazało się, że otyłość i siedzący tryb życia przyszłych mam skutkuje większą wagą ich dzieci po urodzeniu. Co więcej, dzieci te są bardziej podatne na problemy zdrowotne w przyszłości.

Z kolei noworodki, których mamy ćwiczyły i dzięki temu uniknęły kłopotów z nadwagą w ciąży, rodziły się przeciętnie o 143 gramy lżejsze i… zdrowsze.

Jaka jest zatem recepta na zachowanie prawidłowej wagi jeszcze w łonie matki? Kobiety, które brały udział w eksperymencie i urodziły szczuplejsze dzieci, ćwiczyły 5 razy w tygodniu około 40 minut, najczęściej wybierały nieobciążającą jazdę na rowerze stacjonarnym.

Ile powinnaś ważyć w czasie ciąży i jak szybko twoja waga będzie wzrastać? Odpowiada ginekolog, Agnieszka Antczak-Judycka:

 

 

Tematy: sport w ciąży, waga w ciąży, otyłość, nadwaga

Komentarze