Czy jaja pomagają w odchudzaniu?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Connecticut udowodnili, że jedzenie jaj na śniadanie zmniejsza uczucie głodu, a także pomaga zredukować liczbę kalorii, spożywanych w ciągu dnia!

Zdaniem naukowców, rozpoczęcie dnia posiłkiem bogatym w substancje białkowe zdecydowanie lepiej sprzyja długotrwałemu uczuciu sytości.
Zdaniem naukowców, rozpoczęcie dnia posiłkiem bogatym w substancje białkowe zdecydowanie lepiej sprzyja długotrwałemu uczuciu sytości.

Badania przeprowadzone zostały na ponad dwudziestu mężczyznach, którym jednego dnia eksperymentu podano na śniadanie jajecznicę z trzech jaj oraz 1,5 kromki białego tostowego chleba, drugiego zaś, rogala, pół łyżeczki chudego kremowego twarożku i 170 gr. chudego jogurtu. Obydwa posiłki miały identyczną kaloryczność. Różnica polegała jedynie na tym, że pierwszy był bogatszy w białko, drugi zaś w węglowodany. Okazało się, że po zjedzeniu na śniadanie jajek, "króliczki doświadczalne" spożyły o 112 kalorii mniej na lunch i o 400 kalorii mniej w ciągu 24 godzin od śniadania. Mężczyźni przyznali również, że podczas całego dnia nie odczuwali głodu.   
Zdaniem naukowców, rozpoczęcie dnia posiłkiem bogatym w substancje białkowe zdecydowanie lepiej sprzyja długotrwałemu uczuciu sytości. Redukuje również spożycie kalorii.
Nic dziwnego, że diety jajeczne są tak skuteczne. Osoby spożywające, w ramach odchudzania, jaja na śniadania są bowiem w stanie zrzucić o 65% więcej na wadze. Mają również znacznie więcej energii w porównaniu z osobami, które w trakcie odchudzania jedzą na śniadanie pokarmy bogate w węglowodany.
Jedno jajko kurze dostarcza ok. 70 kalorii.

Tematy: jajka, odchudzanie, dieta, kalorie

Komentarze