Coraz więcej dzieci ofiarami cyberprzemocy

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Już przedszkolaki wiedzą, co to internet, a uczniowie niezwykle swobodnie serfują po sieci. Ale uwaga! Według najnowszych badań, coraz więcej dzieci doświadcza nękania za pośrednictwem internetu. W Wielkiej Brytanii dotyczy to co piątego nastolatka.

Z internetu korzystają coraz młodsze dzieci.
Z internetu korzystają coraz młodsze dzieci.

Internet absorbuje coraz młodszych użytkowników. Dlatego naukowcy postanowili sprawdzić, czy jest to bezpieczny sposób spędzania czasu. Uczeni z Anglia Ruskin University poddali badaniu pięciuset nastolatków w wieku od 11 do 19 lat. Okazało się, że ponad 18 proc. z nich doświadczyło cyberprzemocy - podaje brytyjski dziennik "The Telegraph".

Częściej nękane przez inne osoby za pośrednictwem internetu lub telefonu komórkowego są dziewczynki (22 proc.) niż chłopcy (13,5 proc.). Połowa nękanych nastolatków (52 proc.) przyznała, że te przykre doświadczenia miały wpływ na ich samopoczucie oraz stan psychiczny. Ale mniej niż połowa szukała pomocy u rodziców i przyjaciół.

Autor badań, Steve Walker, podkreśla, że najbardziej niepokojący jest fakt, iż wielu nastolatków biorących udział w badaniu uważało, że wcale nie padło ofiarą cyberprzemocy. Choć byli nękani, postrzegali to jako zabawę lub nieszkodliwy żart.

Tematy: internet, dziecko w sieci, cyberprzemoc

Komentarze