Co się dzieje z nietrafionym prezentami?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Święta jeszcze trwają, a Szwedzi niezadowoleni z gwiazdkowych prezentów niemal od razu wystawiają nietrafione podarki na aukcje internetowe – donosi serwis thelocal.se.

Świąteczna niespodzianka nie zawsze jest trafiona. W takich sytuacjach Szwedzi wybierają serwisy aukcyjne
Świąteczna niespodzianka nie zawsze jest trafiona. W takich sytuacjach Szwedzi wybierają serwisy aukcyjne

Już 25 grudnia w szwedzkich serwisach aukcyjnych pojawiła się fala przedmiotów opisanych jako "niechciane prezenty gwiazdkowe". - To rodzaj świątecznej wyprzedaży urządzanej przez osoby prywatne - komentuje zachowanie rodaków Johanna Wilkens z internetowego serwisu aukcyjnego Blocket.

 

Jak się okazuje, Szwedzi z roku na rok coraz chętniej pozbywają się niechcianych prezentów i najwyraźniej zasiadają przed komputery zaraz po odpakowaniu prezentu. W wigilijny wieczór w serwisie aukcyjnym Tradera pojawiło się aż 16 tys. nowych ofert sprzedaży! Połowa osób biorących udział w ankiecie przeprowadzonej na łamach serwisu Blocket potwierdziła, że zamierza sprzedać prezenty, które otrzymali. W 2008 roku w podobnej ankiecie takiej odpowiedzi udzieliło zaledwie 1/4 badanych.

W zeszłym roku najmniej pożądanym prezentem okazała się mata do leżenia z plastikowymi wypustkami imitująca "łoże fakira", tzw. bed of nails.

 

 

 

Tematy: prezenty, święta, Boże Narodzenie

Komentarze