Co roku nowotworu może uniknąć 80 000 osób

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W jaki sposób? Wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, czyli dużo się ruszać i uważać na dietę.

Brak ruchu, zła dieta i używki sprzyjają rozwojowi nowotworu
Brak ruchu, zła dieta i używki sprzyjają rozwojowi nowotworu

Jak donosi "Daily Mail", aż 39 proc. zachorowań na 12 najbardziej powszechnych odmian nowotworu można było uniknąć, gdyby chorzy w porę ograniczyli niezdrowe jedzenie i alkohol oraz uprawiali więcej sportu.

Badania przeprowadzone przez "World Cancer Research Fund" ujawniły, że około połowa ankietowanych nie zdaje sobie sprawy, że brak ruchu może doprowadzić do choroby, zaś 1/3 nie zna zagrożeń, jakie może wywołać nadwaga.

W Wielkiej Brytanii co roku diagnozuje się 207 tys. przypadków zachorowania na raka - najnowsze badania dowodzą, że aż 78 748 można by uniknąć. Ograniczenie spożywania alkoholu może zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka piersi, zaś czerwonego mięsa - nowotworu jelita. Z drugiej strony spożywanie większej ilości warzyw i owoców może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka żołądka i raka trzustki.

Profesor Martin Wiseman z "World Cancer Research Fund" tak komentuje wyniki badań: - Wielu ludziom wciąż wydaje się, że zachorowanie na raka to kwestia losu. Tymczasem, jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań, zdrowa dieta, wysiłek fizyczny i pilnowanie wagi mogą w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. -

Komentarze