Co 9-latki robią w internecie?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Wciąż przybywa dzieci korzystających z internetu: w Polsce codziennie surfuje po sieci aż 72% niepełnoletnich – podała „Rzeczpospolita”.

Coraz młodsze dzieci korzystają z internetu.
Coraz młodsze dzieci korzystają z internetu.

Według danych zebranych w ramach projektu EU Kids Online przez London School of Economics and Political Science, aż 92% dzieci w Europie korzysta z internetu przynajmniej raz w tygodniu, a codziennie - 57%. W Polsce statystyki mówią o jeszcze większej liczbie niepełnoletnich spędzających czas przed komputerem - odpowiednio 96 i 72%.

Po internecie zaczynają surfować już 9-latki. Co tam robią i czy potrafią unikać zagrożeń? Badania pokazują, że nie zawsze: co siódme dziecko widziało w sieci materiały związane z seksem, a co czwarte kontaktowało się z nieznajomymi. Co 14. niepełnoletni spotkał się osobiście z osobą poznaną w sieci.

Specjaliści zwracają też uwagę na ryzyko uzależnienia od internetu - dzieci przyznają, że często wolą komputer od spotkań z rówieśnikami, dla "surfowania" rezygnują ze snu i odczuwają dyskomfort, gdy z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z sieci.

 

 

Tematy: internet, komputer, przemoc, przemoc w sieci, pornografia

Komentarze