Ciężarna 27-latka zarażona A/H1N1 walczy o życie

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Zarażona wirusem A/H1N1 kobieta, będąca w ciąży mnogiej, przebywa obecnie na OIOM-ie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Gdańsku. Jak donosi serwis tvn24.pl, lekarze jej stan oceniają jako ciężki.

Badania potwierdziły, że ciężarna kobieta choruje na odmianę grypy A/H1N1
Badania potwierdziły, że ciężarna kobieta choruje na odmianę grypy A/H1N1

Bezpośrednią przyczyną hospitalizacji było zapalenie płuc, jednak badania potwierdziły obecność wirusa A/H1N1 w organizmie chorej. - Leczenie jest bardzo trudne. Stan kobiety jest ciężki i pogarsza się - powiedział serwisowi tvn24.pl Jerzy Karpiński, pomorski lekarz wojewódzki.

Chora jest obecnie w 20. tygodniu ciąży. Lekarze odkładają na razie możliwość leczenia kobiety za pomocą "Tamiflu", który - jak się okazało - może być stwarzać zagrożenie związane z niedonoszeniem ciąży.

- Niestety, ze względu na jeszcze wczesną ciążę lekarze muszą niezwykle ostrożnie dobierać leki i analizować, które mogą zostać podane pacjentce. Podanie leków antywirusowych pacjentce w ciąży, zawsze obarczone jest wielkim niebezpieczeństwem - powiedział dla tvn24.pl Karpiński.

Zobacz: Ciąża a świńska grypa.

Decyzja o leczeniu za pomocą "Tamiflu" zostanie podjęta przez ginekologa prowadzącego. W grę nie wchodzi cesarskie cięcie, ponieważ przeżycie poza organizmem matki dzieci w 20. tygodniu ciąży jest niemożliwe.

Jak donosi tvn24.pl, w środę w Szwajcarii z powodu zarażenia A/H1N1 zmarło 5-miesięczne niemowlę.

 

 

 

Komentarze