Ciążowe mdłości przyczyną aborcji

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ekstremalnie silne i wyczerpujące nudności mogą stać się powodem przerwania ciąży – napisał serwis www.guardian.co.uk.

Ciążowe mdłości mogą być niezwykle dokuczliwe.
Ciążowe mdłości mogą być niezwykle dokuczliwe.

Brytyjski serwis internetowy przytacza przykład 34-letniej Cheryl Harrison, która w 9. tygodniu ciąży zdecydowała się na aborcję, bo nie mogła wytrzymać uciążliwych mdłości - wymioty powtarzające się nawet 25 razy dziennie uniemożliwiały jej sprawowanie opieki nad kilkuletnim dzieckiem.

Kobieta przyznała, że decyzja o usunięciu ciąży była najtrudniejszą w jej życiu, ale podjęła ją, bo w wyniku straszliwych mdłości nie była nawet w stanie nakarmić swojej głodnej córki.

Na brytyjskim Uniwersytecie w Warwick odbędzie się w tym tygodniu specjalna konferencja naukowa poświęcona ciążowym mdłościom. Jeden z jej organizatorów, dr Brian Swallow, przyznaje, że nudności doświadczane przez kobiety w ciąży to problem bardzo poważny, a jednocześnie często lekceważony.

Ciążowe mdłości, mylnie nazywane porannymi, mogą pojawiać nie tylko rano, ale także w ciągu dnia, wieczorami i w nocy. 7 na 10 ciężarnych cierpi na umiarkowane nudności przez krótki czas swojej ciąży, ale mniej więcej 1 na 50 kobiet zmaga się z ekstremalnie silnymi mdłościami utrudniającymi normalne funkcjonowanie. W przypadku 1 na 100 kobiet ciążowe mdłości wymagają leczenia szpitalnego.

 

Tematy: aborcja, nudności, mdłości, dolegliwości ciążowe

Komentarze