Ciąża wpływa niekorzystnie na mężczyzn?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Ponad 2 tys. przyszłych i świeżo upieczonych ojców zostało zapytanych o ich doświadczenia związane z ciążą partnerki, porodem i kontaktem z noworodkiem przez twórców brytyjskiego DVD „Being a Dad”. Wyniki ankiety okazały się niezwykle interesujące.

28 proc. przyszłych ojców przyznaje, że nie czuje się gotowymi do nowej roli
28 proc. przyszłych ojców przyznaje, że nie czuje się gotowymi do nowej roli

28 proc. przyszłych tatusiów stwierdziło, że nie czuje się gotowymi do roli ojca. Co więcej, stresy związane z przygotowaniami do nowej roli sprawiają, że dla 40 proc. świeżo upieczonych ojców do głównych wrażeń po porodzie należy uczucie ulgi.

Jak się okazuje, ciąża kobiety wpływa niekorzystnie na męską atrakcyjność. Spośród 2 tys. ankietowanych 34 proc. ojców przybrało na wadze, zaś 64 proc. zapuściło brodę lub wąsy.

Świeżo upieczeni tatusiowie przyznali, że ciąża i pojawienie się na świecie dziecka wpłynęły niekorzystnie na ich związek i relacje z innymi ludźmi. 60 proc. ojców stwierdziło, że ich związki z partnerkami przez pewien czas ograniczały się tylko do wspólnego zainteresowania dzieckiem. Tyle samo mężczyzn przyznało, że ich życie seksualne nie istniało nawet do 4 miesiący po porodzie. Według danych zebranych w ankiecie, 11 proc. małżeństw rozpadło się w ciągu roku od pojawienia się na świecie dziecka.

Ciąża i dziecko spowodowały również, że aż 80 proc. mężczyzn po porodzie znacznie rzadziej widywało się ze swoimi przyjaciółmi.

Twórca filmu, Troy Jones, komentuje: - Nasze badania pokazują, jak dużo pomocy i wsparcia potrzebują świeżo upieczeni ojcowie. Są przestraszeni i zmartwieni, a jednak chcą być dobrymi ojcami. -

Ostatecznie 54 proc. uznało, że w roli ojca sprawdzają się lepiej, niż ich ojcowie.

 

Małgorzata Liszyk-Kozłowska, psychoterapeutka, opowiada o związku po narodzinach dziecka:

 

 

Tematy: partner

Komentarze