Otwierasz i wiesz, czyli przejrzysty poradnik dla ciężarnych

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jeśli lubisz krótkie konkretne odpowiedzi i szukasz książki, w której szybko znajdziesz potrzebne informacje w razie kłopotów czy wątpliwości - "Ciąża" jest dla ciebie.

"Ciąża" jest bardzo przejrzystym poradnikiem dla ciężarnych. Fot. Shutterstock.com
"Ciąża" jest bardzo przejrzystym poradnikiem dla ciężarnych.

Dobry książkowy poradnik na czas ciąży powinien być jak Google, jeśli chodzi o szybkość i łatwość odnajdywania potrzebnych informacji i jak doświadczony lekarz, jeśli chodzi o wartość tych informacji i prosty sposób ich przekazania. Niedawno ukazało się nowe wydanie książki, która idealnie spełnia te warunki. To "Ciąża. Przewodnik po dziewięciu najważniejszych miesiącach w życiu kobiety" dr Christopsa Lessa i Grainne McCartan" wydawnictwa Pascal.

do konkursu

 

Gdyby organizowano konkurs na "Najbardziej przyjazny poradnik dla ciężarnych", ta pozycja miałaby niewątpliwie szanse na podium. Jest naprawdę przejrzysta. Działy różnią się kolorem marginesów, dzięki czemu łatwiej szybko trafić na odpowiednią stronę. Informacje często są podane w formie odpowiedzi na pytania zadawane przez ciężarne, takich jak np. "Kiedy będę mogła czuć ruchy dziecka?" czy "Odczuwam regularne skurcze. Co powinnam robić?". Częste są też zestawienia, które porządkują wiedzę ("Rodzaje specjalnych badań krwi", "Plan porodu" itd.) oraz ułatwiają ocenę sytuacji np. to, czy zaczęła się już właściwa akcja porodowa. Odpowiednie tabele pomogą ustalić prawdopodobną datę narodzin dziecka, obliczyć BMI i wybrać najlepszą dla siebie metodę łagodzenia bólu porodowego. Natomiast grafiki i zdjęcia pozwolą wyobrazić sobie m.in. przebiegu porodu czy możliwe ułożenia bliźniaków w brzuchu mamy. Są także fotoinstruktaże, z których można dowiedzieć się jak przewijać dziecko czy ćwiczyć, by wrócić do formy. Autorzy piszą bowiem nie tylko o ciąży, ale także o połogu i okresie starań o dziecko. Ta pozycja spodoba się więc tym kobietom, które lubią otrzymywać krótkie, konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. Takim, które chcą raczej zajrzeć do książki w razie kłopotów, czy wątpliwości niż czytać przed snem.

Tematy: poradniki dla rodziców, przebieg ciąży

Komentarze