Brytyjscy lekarze rodzinni nie powinni leczyć dzieci?

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Przynajmniej przed dodatkowym szkoleniem z opieki zdrowotnej nad dziećmi. Do takiego wniosku doszedł profesor Sir Ian Kennedy, były przewodniczący brytyjskiej Komisji Zdrowia. Jego zdaniem lekarzom rodzinnym brakuje podstawowej wiedzy związanej ze zdrowiem dzieci.

Zdaniem profesora Kennedy'ego wszyscy lekarze rodzinni powinni przejść dodatkowe szkolenie
Zdaniem profesora Kennedy'ego wszyscy lekarze rodzinni powinni przejść dodatkowe szkolenie

Profesor Kennedy opublikował raport ze swoimi wnioskami dotyczącymi pracy lekarzy rodzinnych i zaproponował rozwiązanie trudnej kwestii poprzez m.in. dodatkowy kurs pediatryczny dla wszystkich pielęgniarek i lekarzy rodzinnych zajmujących się dziećmi. Autor raportu ujawnił przy okazji, że jeden z zaprzyjaźnionych ekspertów wyznał mu, że niektórzy lekarze rodzinni nie wiedzą nawet, jak powinno się trzymać na rękach niemowlę.

Raport profesora Kennedy'ego powstał po serii głośnych przypadków wynikających z niskiej jakości usług medycznych świadczonych dzieciom. Jak się również okazuje, ostatnie badanie przeprowadzone UNICEF pokazało, że Wielka Brytania znajduje się na dole listy 25 najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, jeśli chodzi o jakość opieki nad dziećmi.

 

Jak wybrać pediatrę? Radzi Paweł Grzesiowski, pediatra i wakcynolog:

 

 

Tematy: pediatra, niemowlę, lekarz rodzinny, zdrowie małego dziecka

Komentarze