Brytyjczycy mylą ciążę z nadwagą

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Problem nadwagi i otyłości w Wielkiej Brytanii urósł do takich rozmiarów, że podróżujący komunikacją miejską Wyspiarze coraz rzadziej ustępują miejsca ciężarnej kobiecie w obawie, że ciążowy brzuszek w rzeczywistości okaże się rezultatem nadwagi – informuje „The Telegraph”.

Podróż środkami komunikacji miejskiej w trzecim trymestrze ciąży jest bardzo uciążliwa
Podróż środkami komunikacji miejskiej w trzecim trymestrze ciąży jest bardzo uciążliwa

Wyniki dwóch niezależnych badań pokazały, że zdecydowana większość przyszłych mam podróżuje na stojąco, ponieważ pasażerowie nie są w stanie stwierdzić jednoznacznie, czy stojąca obok kobieta jest w ciąży, czy jest po prostu otyła. 4 na 5 ciężarnych w ankiecie dla serwisu gurgle.com przyznało, że nikt nie ustępuje im miejsca w trakcie podróży środkami publicznego transportu. Oprócz kłopotów z rozpoznaniem ciąży, kobietom oczekującym dziecka nie ustępuje się miejsca również z pobudek egoistycznych.

Jak dowiodły wyniki ankiety, podróżowanie w trzecim trymestrze ciąży jest bardzo uciążliwe - prawie połowa z 1 000 pytanych kobiet przyznała, że aktywność i sprawne poruszanie się (również za pomocą miejskich środków transportu) utrudniają im puchnące stopy, mdłości i zawroty głowy. Nifa McLaughlin z gurgle.com radzi, by ustąpić miejsca ciężarnej kobiecie nawet ryzykując pomyłkę.

Aby pomóc podróżującym ciężarnym, sieć sklepów Mothercare wprowadziła do swoich sklepów darmowe odznaki "Baby on Board", które mają zapobiec nieporozumieniom.

 

 

Tematy: nadwaga, ciąża, otyłość, nadwaga w ciąży, dolegliwości ciążowe

Komentarze