Brakuje żłobków, przedszkoli i placów zabaw

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Z każdym rokiem w stolicy rodzi się coraz więcej dzieci. Niestety, brakuje miejsc dla nich przeznaczonych, od placówek dydaktycznych po place zabaw i parki – alarmuje „Życie Warszawy”.

W stolicy brakuje nie tylko żłobków, ale również miejsc do zabawy
W stolicy brakuje nie tylko żłobków, ale również miejsc do zabawy

Według Warszawskiego Urzędu Statystycznego, najwięcej dzieci rodzi się na Białołęce, Pradze-Południe i Ursynowie. I chociaż w stolicy systematycznie przybywa (łącznie mieszka już 270 tys. maluchów), to winą za brak żłobków, przedszkoli i terenów rekreacyjnych urzędnicy obarczają głównie deweloperów.

Małgorzata Franaszczak, rzecznik dzielnicy Wilanów, w rozmowie z "Życiem Warszawy" wyjaśnia: - Przy nowych inwestycjach mieszkaniowych nie ma miejsc dla szkół czy przedszkoli, bo większość terenu należy do prywatnych inwestorów. Gdybyśmy chcieli wybudować placówki, musielibyśmy wykupić grunty. A to wszystko trwa i kosztuje. -

Jak podaje gazeta, każda dzielnica boryka się z innymi problemami. Te, w których oferta dydaktyczna jest bogata, zmagają się z brakiem miejsc do zabawy na świeżym powietrzu. Z kolei te, gdzie parków i placów zabaw jest sporo, narzekają na gorszy dostęp do kultury i słabszą ofertę edukacyjną.

 

 

 

 


Tematy: przedszkole, żłobek, miejsca przyjazne mamie z dzieckiem, plac zabaw

Komentarze