Darmowe aplikacje na wakacje

Ocena: 4.8/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Tę siódemkę warto wgrać do telefonu z Androidem przed wyjazdem.

Przydatne w podróży z dziećmi aplikacje to przede wszystkim te, które poprawiają bezpieczeństwo. Fot. Shutterstock
Przydatne w podróży z dziećmi aplikacje to przede wszystkim te, które poprawiają bezpieczeństwo.

1. iPolak – obowiązkowa aplikacja, dla tych, którzy jadą zagranicę

Oficjalna aplikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Znajdziesz w niej podstawowe i aktualne informacje dotyczące kraju, do którego się wybierasz. Wykupiłaś np. wycieczkę do Turcji? Z aplikacji dowiesz się nie tylko o tym, jakich dokumentów będziesz potrzebować, w jakich prowincjach istnieje zagrożenie zarażenia malarią, jakie ubezpieczenie wykupić czy w jakich regionach kobiety powinny mieć zakryte ramiona, ale też dowiesz się o zagrożeniach. Na przykład ostatnie ostrzeżenie z 27 lipca przestrzega przed podróżą w rejony graniczne (turecko-syryjskie oraz turecko-irackie) i zwiedzanie południowo-wschodniej część kraju ze względu na niestabilną sytuację i działania zbrojne. Bardzo przydatną funkcją tej aplikacji jest przycisk SOS, który pozwala szybko wybrać numer najbliższej polskiej placówki.

 

Pobierz aplikację iPolak

Sprawdź, jak przygotować niemowlę do podróży samolotem

2. Tripadvisor – najlepsza aplikacja turystyczna

320 milionów recenzji na temat 4,9 miliona obiektów: hoteli, pensjonatów, restauracji i atrakcji na całym świecie. Dzięki tej aplikacji możesz wyszukać niedrogie, ale komfortowe miejsce do spania i od razu zarezerwować pokój. Wielka turystyczna społeczność doradzi ci, co zwiedzić w pobliżu, dokąd zaprowadzić dzieci, gdzie zjeść regionalne potrawy i co konkretnie zamówić na miejscu.

Ściągnij aplikację Tripadvisor

Czytaj też: Pomysły na nudę, czyli w co się bawić w podróży

3. Ratunek – zainstaluj jeśli jedziesz w góry lub nad wodę

Jeśli będziesz potrzebować pomocy, wystarczy nacisnąć jeden z dwóch przycisków (trzykrotnie), by wezwać górskie lub wodne pogotowie ratunkowe. Uważasz, że przechowywanie tej aplikacji w telefonie jest ryzykowne, bo twój maluch, może niechcący sprowadzić ratowników? Nie ma obaw - żeby zgłoszenie zostało przyjęte, musi zostać nawiązane połączenie telefoniczne z ochotniczymi służbami ratowniczymi (twoja pozycja zostanie już automatycznie przesłana). Dodatkowo w zakładce "dane personalne" można wpisać wszystkie najważniejsze informacje czyli np. dane osoby kontaktowej (w razie wypadku), zażywane leki czy alergie.

 

Ściągnij aplikację Ratunek

Sprawdź na następnej stronie, jaka aplikacja spodoba się twojemu dziecku, jaka pozwoli wam zdrowo się odżywiać i być bezpiecznym na wyjeździe

Tematy: aplikacje na Androida, aplikacje dla dzieci, aplikacje dla mam, aplikacje dla rodziców, wakacje, wakacje z dziećmi, zwiedzanie z dziecmi, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo dziecka

Komentarze