Antygrypowy lek „Tamiflu” groźny dla kobiet w ciąży!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Jak podaje serwis tvn24.pl, „Tamiflu” – lek przepisywany chorującym na nową grypę – u kobiet w ciąży może doprowadzić nawet do poronienia. Według opinii lekarzy przytaczanych przez tvn24.pl, „Tamiflu” może powodować niebezpieczne skurcze macicy.

W walce z przeziębieniem kobietom w ciąży poleca się głównie "domowe sposoby"
W walce z przeziębieniem kobietom w ciąży poleca się głównie "domowe sposoby"

W okresie obniżonej odporności, a takim jest czas ciąży, wzrasta ryzyko zarażenia niebezpiecznymi zakażeniami wirusowymi.  Kobiety w ciąży są bardziej narażone na sezonowe przeziębienie oraz zachorowanie na grypę (w tym na groźną odmianę A/H1N1). Jak twierdzą lekarze, gorączka towarzysząca "zwykłemu" przeziębieniu może doprowadzić nawet do poronienia, zaś zarażenie wirusem - spowodować wady rozwojowe płodu. Zwiększone ryzyko infekcji dotyczy zwłaszcza dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych.

W obecnej sytuacji - coraz większej liczbie przypadków zachorowań na grypę typu A/H1N1 - lekarze zalecają, by ciężarna z objawami grypy natychmiast zgłosiła się na konsultację do lekarza.

Prof. Rafał Kurzawa z Kliniki Rozrodczości i Ginekologii Pomorskiej Akademii Medycznej w wypowiedzi dla tvn24.pl ostrzega: - Nie leczenie takiej choroby w ciąży jest rzeczą gorszą niż leczenie. -

Sprawdź, jak sobie radzić z grypą w ciąży!

Prof. Kurzawa odradza również stosowanie leku "Tamiflu" (podawanego chorym na nową odmianę grypy): - To nie jest lek wystarczająco dobrze sprawdzony, by można go było rekomendować dla kobiet w ciąży. -

 

 

 

Tematy: grypa

Komentarze