Angielski już dla 3-miesięcznych niemowląt

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

W jakim wieku dziecko może uczyć się języka obcego? Jak przekonuje znana lingwistka Helen Doron, już trzymiesięczne dziecko jest zdolne do nauki angielskiego. Przyjechała do Polski, by przekonywać do opracowanej przez siebie metody kształcenia najmłodszych dzieci.

Dla niemowląt nauka jest zabawą.
Dla niemowląt nauka jest zabawą.

"Dzieci uczą się języka w sposób bardzo naturalny, uczą się już w brzuchu matki" - przekonywała Helen Doron w czasie rozmowy w studiu TVP. Zdaniem lingwistki, dzieci mają niesamowitą zdolność nauki - osłuchują się z językiem obcym, z jego brzmieniem, chłoną go bez uczenia się słówek na pamięć i przyswajania zasad gramatyki.

Helen Doron opracowała metodę nauczania dla dzieci w wieku od 3 do 22 miesięcy. Polega ona właśnie na naturalnym wprowadzaniu nowych słów w czasie zajęć w grupie i aktywności ruchowej, w której uczestniczą także rodzice. Maluchy - uważa lingwistka - mogą bez problemu poznawać więcej niż jeden język naraz. "Dla nich zabawa to nauka" - twierdzi Helen Doron.

Metoda nauki polega głównie na słuchaniu angielskich piosenek, oglądaniu obrazków oraz wykonywaniu poleceń wydawanych przez nauczyciela w języku angielskim. Nauczyciel używa prostych zwrotów i zdań, co sprawia, że maluchy łatwo odczytują jego intencje i szybko zaczynają rozumieć, co się do nich mówi w obcym języku.

Tematy: Helen Doron, nauka języków, nauka angielskiego, angielski dla niemowląt

Komentarze