Aktywne dzieci wyrastają na szczęśliwych dorosłych

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Chcesz, aby twoje dziecko w przyszłości nie popadło w depresję? Postaraj się, aby w dzieciństwie miało jak najwięcej okazji do aktywności fizycznej. Naukowcy udowodnili, że ruch ma zbawienny wpływ na nastrój.

Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko depresji.
Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko depresji.

Dzieci, które do 15. roku życia są aktywne fizycznie, w życiu dorosłym mają mniej problemów psychicznych - rzadziej popadają w depresję i przygnębienie. Australijscy naukowcy z Deakin University zapytali ponad 2,1 tys. dorosłych osób o ich obecny stan psychiczny oraz poprosili o ocenę aktywności fizycznej w dzieciństwie. Okazało się, że ci, którzy w przeszłości nie stronili od ćwiczeń czy prac domowych, są po prostu szczęśliwsi, ich leniwi koledzy zaś są o 35 proc. bardziej narażeni na depresję.

W zdrowym ciele...

Jak wyjaśnia dr Felice Jacka, autor badań, aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na rozwój mózgu u dzieci, a szczególnie te jego obszary, które odpowiadają za radzenie sobie ze stresem. - Rodzice powinni zadbać o to, aby ich dzieci poświęcały każdego dnia co najmniej jedną godzinę na ćwiczenia lub inne formy ruchu - czy to w ogrodzie, czy przy pracach domowych - podkreśla Jacka.

Tematy: depresja, sport, aktywność fizyczna, sport dla dziecka

Komentarze