„Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko” – trzeci etap kampanii edukacyjnej DIAGNOSTYKI poświęconej profilaktyce zdrowotnej

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 bony zniżkowe na pakiety badań o wartości 270 zł w promocyjnej cenie 99 zł każdy oraz konkurs z cennymi nagrodami.

Trzeci etap kampanii "Jestem kobietą i dbam..." rusza 1 marca 2015 r. Fot. Materiały prasowe
Trzeci etap kampanii "Jestem kobietą i dbam..." rusza 1 marca 2015 r.

Regularnie bada się prawie 70 proc. kobiet i tylko 30 proc. mężczyzn (wyniki ankiety Diagnostyki z 2014 r.). Na szczęście kobiety, jako strażniczki domowego ogniska, dbają też często o zdrowie całej rodziny. Dlatego akcja sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA jest skierowana właśnie do nich. Trzeci etap kampanii "Jestem kobietą i dbam..." dotyczy głównie zdrowia mam i dzieci, bo chociaż niemowlęta są badane dużo częściej niż starsze dzieci, to jednak wciąż nie tak często, jak powinny np. badanych jest jedynie 71 proc. noworodków (zamiast zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia 100 proc.). Im dziecko starsze, tym gorzej - już tylko 28 proc. dzieci w wieku szkolnym (do 18. roku życia) jest poddawane badaniom bilansowym (dane GUS za 2013 r).

- Czy wystarczająco dbamy o zdrowie naszych dzieci? Młody organizm bardzo dynamicznie się rozwija i czasami ciało nie otrzymuje odpowiedniej do wzrostu ilości witamin oraz związków mineralnych. Warto mieć to pod kontrolą, bo rozwijające się ciało, mózg, serce powinny być pod stałą obserwacją. Kto taką obserwację powinien wykonywać? Oczywiście lekarz ale przede wszystkim sami rodzice - mówi Danuta Kozłowska, Dyrektor ds. Medycznych sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA.

Wykonując badania kontrolne u dzieci i gromadząc wyniki, jednocześnie zbieramy unikalne informacje o człowieku - od okresu jego rozwoju, przez dorosłość aż do dojrzałości. Taki pełny obraz pozwala dostrzec różne tendencje i zareagować odpowiednio wcześnie w razie wystąpienia ewentualnych nieprawidłowości. Dostarcza też wielu ważnych wskazówek lekarzom i samemu pacjentowi. Pamiętajmy więc, że dzieci nie zbadają się same. Do czasu osiągnięcia przez nie dorosłości o ich zdrowie powinni troszczyć się rodzice i lekarze.

Zanim jednak dziecko pojawi się na świecie, przyszła mama powinna podać się badaniom. Zarówno ta, która jest w ciąży, jak i ta, która dopiero zamierza starać się o dziecko. Wyniki badań hormonalnych, badań odporności i morfologii oraz poziom TSH, glukozy i elektrolitów pozwolą wcześniej wychwycić ewentualne problemy i podjąć leczenie. Warto więc cały czas mieć te parametry pod kontrolą, zamiast dopiero po 30-tce, gdy zechcemy mieć dziecko, zaczynać terapię. Wszystkie te badania znajdziemy w pakiecie dla kobiet przed ciążą z 60-procentową zniżką.

Zbadaj się i wygraj!  Jak to działa?

W trzecim etapie kampanii znajdziemy w sumie trzy pakiety badań pozwalające zaoszczędzić 200 zł na zestawie: dla kobiet przed ciążą, kobiet w ciąży i dla dzieci do lat 16. Aby uzyskać bon na badania dla kobiety lub dziecka wystarczy zarejestrować się na stronie www.kobieta.diagnostyka.pl i odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego wzięłam udział w kampanii?"

Dodatkowo można wygrać atrakcyjne nagrody dla mam i ich dzieci: wakacje zagraniczne, weekendy w SPA oraz pakiety pobrania komórek macierzystych. Fundatorami nagród są SINULAN Forte, MediSPA Słoneczny Zdrój oraz DIAGNOSTYKA Bank Komórek Macierzystych.

Trzeci etap kampanii - "Jestem kobietą, dbam o siebie i dziecko" trwa od 1 marca do 31 maja 2015 roku. Organizatorem jest największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA, która oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów) dostępnych również bez skierowania od lekarza. Sieć posiada ponad 400 placówek w całej Polsce. Punkty Pobrań dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych, część posiada specjalne kąciki dziecięce, dzięki którym najmłodsi pacjenci są mniej zestresowani. Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Tematy: badania, badania przed ciążą, badania w ciąży

Komentarze