9-latek terroryzuje uczniów i nauczycieli

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

9-letni chłopiec ze szkoły w Czyżewie zagraża bezpieczeństwu pozostałych dzieci – bije, dusi, obnaża się – twierdzą oburzeni rodzice i ogłaszają strajk. Nauczyciele są bezradni.

Rodzice twierdzą, że chłopiec bije ich dzieci.
Rodzice twierdzą, że chłopiec bije ich dzieci.

Reportaż o agresywnym 9-latku wyemitowała telewizja tvn24 - rodzice dzieci ze szkoły podstawowej w Czyżewie są zdesperowani, twierdzą, że chłopiec potrafi pobić kolegów, atakuje ich ostrymi przedmiotami, przydusza, a ostatnio rozebrał się i załatwił na szkolnym korytarzu.

Z zarzutami nie zgadza się matka chłopca, która powtarza, że jej syn to bardzo spokojne i grzeczne dziecko, a winą za zaistniałą sytuację obarcza otoczenie i nauczycieli, którzy jej zdaniem nie potrafią pracować z uczniami.

Już rok temu do sądu wpłynął wniosek o wgląd w sytuację rodzinną chłopca, sąd mógłby też zdecydować, czy szkoła powinna poznać opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej na temat 9-latka. Rodzice zorganizowali więc pikietę, podczas której zbierali podpisy pod pismem do ministra sprawiedliwości z prośbą o przyspieszenie prac sądu.

Na razie jednak dzieci muszą radzić sobie same - gdy 9-latek zaatakuje któregoś z kolegów, dziewczynki zaczynają krzyczeć, a chłopcy odciągają go za nogi.

Jak radzić sobie z agresją u dzieci autystycznych? Doradza psycholog:

 

 

Tematy: agresja, psycholog, szkoła, pedagog

Komentarze