7-latek zebrał ponad 100 tys. funtów dla Haiti!

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

7-letni Charlie Simpson z Londynu dzięki sponsorowanej przejażdżce rowerowej wokół londyńskiego parku South Park zebrał 112 tys. funtów dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti.

Jazda na rowerze pozwoliła zebrać ponad 100 tys. funtów!
Jazda na rowerze pozwoliła zebrać ponad 100 tys. funtów!

Charlie - poruszony tym, co stało się na Haiti - w porozumieniu ze swoją mamą zamieścił ogłoszenie w serwisie justgiving.com, który umożliwia zbieranie pieniędzy na cele charytatywne poprzez Internet. Chłopiec w swoim ogłoszeniu napisał, że zamierza objechać park tyle razy, ile tylko mu się uda (co najmniej 10 razy). Zaplanował, że w ten sposób uda mu się nazbierać przynajmniej 500 funtów, które nastepnie przekaże na zakup jedzenia, wody i namiotów na Haiti.

Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania - Charlie'emu do tej pory udało się zebrać 112 tys. funtów! Michael Newson, szef UNICEF w Wielkiej Brytanii przyznał, że zachowanie 7-latka jest wspaniałe i że nigdy nie udało im się zebrać tyle pieniędzy w tak krótkim czasie.

 

Historia Charlie'ego dowodzi, że każdy rodzaj pomocy może przynieść wspaniałe rezultaty i że każdy - nawet 7-letnie dziecko - ma wpływ na to, co dzieje się wokół.

Komentarze