5-letnia dziewczynka z 1,5 promila alkoholu we krwi

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Do szpitala w Ostrowii Mazowieckiej trafiła dziewczynka, u której lekarze zdiagnozowali zatrucie alkoholowe. Dziecko miało we krwi 1,5 promila alkoholu – donosi serwis tvn24.pl.

Dziewczynka miała we krwi 1,5 promila alkoholu
Dziewczynka miała we krwi 1,5 promila alkoholu

Nieprzytomna i wymiotująca krwią dziewczynka trafiła do szpitala, zaś jej matka - która w momencie przyjazdu pogotowia również była pod wpływem alkoholu - przebywa obecnie w areszcie, gdzie czeka na zarzuty. Po badaniu okazało się, że kobieta miała we krwi 3 promile alkoholu.

Podobno nikt z domowników i sąsiadów nie zauważył, by tego dnia działo się coś niepokojącego. Jak podaje tvn24.pl, z powodu alkoholu już wcześniej doszło do interwencji i odwiedzin pracowników socjalnych. Jednak w rozmowie z dziennikarzami TVN jedna z pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrzejewie powiedziała, że odwiedziła rodzinę dwukrotnie - matka dziewczynki miała być wtedy trzeźwa i należycie zajmować się dzieckiem.

Nie wiadomo, czy dziewczynka wypiła alkohol przez przypadek, przebywając w towarzystwie pijanej matki, czy ktoś podał go jej celowo.

Czy wiesz, co to jest FAS (Fetal Alcohol Syndrome)? Sprawdź!

Tematy: alkohol, alkoholizm, opieka nad dzieckiem

Komentarze