30 proc. więcej ciąż po wakacjach

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Nieostrożny seks w czasie wakacji często kończy się nieplanowaną ciążą i chorobami wenerycznymi. Według badań przeprowadzonych we Włoszech, taka sytuacja dotyczy aż 30 proc. nastolatków poniżej 19 roku życia.

We Włoszech po wakacjach liczba ciąż wzrasta o 30 proc.
We Włoszech po wakacjach liczba ciąż wzrasta o 30 proc.

Ankieta została przeprowadzona w 10 włoskich miastach przez Włoskie Towarzystwo Ginekologiczne i Położnicze. Wyniki badań okazały się zatrważające - przygodny seks bez zabezpieczenia dotyczy nawet połowy ankietowanych nastolatków. Jak się okazuje, taka sama liczba młodych ludzi uważa, że o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową należy zadbać tylko przed pierwszymi kontaktami seksualnymi z nowym partnerem. Co więcej, aż 6 proc. ankietowanych przyznało, że nie używa żadnej metody antykoncepcyjnej.

Kwestia edukacji seksualnej włoskich nastolatków również pozostawia wiele do życzenia. 23 proc. młodych ludzi uważa, że stosunek przerywany stanowi środek antykoncepcyjny. To i tak lepiej niż w zeszłym roku, kiedy aż 52 proc. ankietowanych nastolatków przyznało, że nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych.

Taki stosunek do antykoncepcji powoduje, że we wrześniu aż o 30 proc. wzrasta liczba pacjentów zgłaszających się do lekarzy z powodu pierwszych objawów ciąży lub chorób wenerycznych.

 

 

Do chorób przenoszonych drogą płciową należy m.in. opryszczka narządów płciowych. Objawy choroby wymienia Tomasz Pniewski, wenerolog:

 

 

Tematy: antykoncepcja, środki antykoncepcyjne, stosunek przerywany, choroby weneryczne, choroby przenoszone drogą płciową

Komentarze