6 pomysłów na oryginalną choinkę

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Masz już dosyć robienia łańcuchów z popcornu i aniołków z papieru? Poznaj nasze pomysły na własnoręczne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Największy urok ma choinka z ozdobami zrobionymi przez dzieci. Fot. Shutterstock
Największy urok ma choinka z ozdobami zrobionymi przez dzieci.

Choinka chwały i radości

Zrób choinkę, na której powiesicie razem z dziećmi wszystko to, co symbolizuje wasze tegoroczne sukcesy i wyjątkowo radosne chwile. To może być np. medal ze szkolnych zawodów (ma kolorową tasiemkę więc bombka gotowa), muszelki zebrane podczas wyjątkowo udanych wakacji lub bilet na wystawę, która was zachwyciła. Możecie też kupić kilka zwykłych białych bombek i wypisać na nich niezmywalnym flamastrem wasze osiągnięcia i nowe umiejętności np. "zdobycie prawa jazdy", "jazda na rowerze", "pływanie w rękawkach" itp.

Rodzina na drzewie

Stwórzcie ozdoby ze zdjęć waszej rodziny. Niech dziecko wybierze fotki które będą pasować na choinkę, a potem wymyśli ramki i pomoże je wykonać. Może je stworzyć, sklejając ze sobą dwa kawałki papieru (kształt dowolny, nie muszą być prostokątne). W jednym kawałku wytnijcie okienko, z którego będzie wyglądać zdjęcie. Najłatwiej będzie, gdy jeszcze przed sklejeniem ramki, włożycie fotkę do środka. Możecie też nakleić zdjęcia na kawałki kory, kawałek plastikowej butelki, czy też na klasyczne bombki. Świetnym pomysłem jest łańcuch choinkowy z waszych, wyciętych ze zdjęć, twarzy z doklejonymi papierowymi rączkami, które będą trzymać poszczególne ogniwa.

Drzewko z folii

Jeśli chcecie zrobić ozdoby, które dodatkowo rozświetlą waszą choinkę (zwłaszcza, kiedy znajdą się w towarzystwie lampek), postawcie na foliową dekorację. Wykorzystajcie przede wszystkim folię aluminiową - możecie np. skręcić z niej łańcuch, owinąć nią bombki (zyskają zupełnie nowe futurystyczne kształty), albo serduszka wycięte z grubej tektury. Możecie też użyć folii bąbelkowej, różnokolorowych foliowych torebek, a także przezroczystej folii kuchennej (tej, która świetnie wszystko oblepia).

Niepowtarzalna dekoracja

Poproś dzieci, aby wycięły z papieru śnieżynki. Możesz im wcześniej pokazać zdjęcia płatków śniegu i wytłumaczyć, że nie ma dwóch takich samych, więc nie trzeba naśladować żadnych wzorów. Możecie zastosować patent z wycinanek łowickich czyli nacinać kartki złożone 6 lub 8 razy. Płatki można zrobić też z patyczków pomalowanych na srebrno.
Jeśli macie ogród, a w nim iglaki, pomyślcie o ozdobieniu ich lodem i śniegiem. Możecie np. stworzyć małą pętelkę na końcu ozdobnej wstążki (będzie przypominać malutkie lasso) i włożyć ją na oderwany sopel. Pętelka powinna być tak szeroka, by, wkładana od dolnej części sopla, zatrzymała się prawie na samej jego górze. Drugi koniec wstążki przywiązujemy do gałęzi. Jeśli drzewko jest gęste, możecie poukładać na nim śniegowe kulki, które będą grały rolę bombek. A może uda wam się nawet posadzić małe bałwanki z dwóch kulek?

Świąteczny recycling

W czasie przedświątecznych porządków włóżcie do jednego pudła wszystkie małe, niepotrzebne rzeczy. Takie których nie wypada już nikomu oddać, a naprawiać nie chcecie albo się nie da. Potem zastanówcie się, jak można to przerobić, by stały się ozdobami choinkowymi. Na przykład sfatygowany mały pluszak, którym nikt już nie chce się bawić, może zostać pokryty srebrnym sprayem, albo odświętnie ubrany. Niepotrzebny klocek, może zostać odmalowany i zawieszony jako bombka o nietypowym kształcie. Macie zdekompletowane puzzle które już do niczego się nie przydadzą? Możecie złożyć z nich rozmaite ozdoby o dowolnym kształcie. Wystarczy klejem połączyć ze sobą puzzle, a potem całość pomalować. Żeby ozdoba była trwała, klej musi być mocny, a poszczególne puzzle powinny lekko nachodzić na siebie. Można też przedziurawić pojedyncze pomalowane na wybrany kolor puzzle, zawiesić je na sznurku i w ten sposób stworzyć łańcuch.

Czytaj dalej na drugiej stronie: 6 pomysłów na oryginalną choinkę

Tematy: wigilia, Boże Narodzenie, przygotowania do świąt, choinka, ozdoby świąteczne

Komentarze