Prosty sposób na kapryśnego niejadka

Ocena: 5.00/5 Głosów: 1
Ta treść była już przez Ciebie oceniana!

Temat grymaszenia przy stole znany jest pewnie każdemu rodzicowi. Wobec niego nie pozostają również obojętni naukowcy, którzy starają się znaleźć sposób na kapryszenie przy jedzeniu. Oto jeden z nich.

Uczeni znaleźli sposób na niejadka.
Uczeni znaleźli sposób na niejadka.

Cała rodzina siada przy stole. Panuje przyjazna atmosfera. Nikt nikogo nie namawia do jedzenia ani nie przekonuje, że warto czegoś spróbować. Każdy sam sięga po produkty i niczego nie odkłada na cudzym talerzu. Proste? Według naukowców z Loughborough University i z Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego to skuteczna metoda na wybrednego niejadka - podaje serwis naukowy Science Daily.

Uczeni obserwowali ponad 75 rodzin w porach różnych posiłków. Okazało się, że wszelkie strategie związane z przymusem, kiedy na przykład rodzice namawiali dziecko do jedzenia lub je szantażowali, skutkowały grymaszeniem i odchodzeniem od stołu.

Pretekstem do przeprowadzenia badań były wyniki innych, wykazujące, że jedna na cztery matki martwi się tym, że dziecko kiepsko je i skarży się na ten problemy podczas rutynowej kontroli u pediatry. Problemy przy stole uważane są za jeden z głównych powodów stresu i niepokoju wielu rodziców.

Tematy: niejadek, karmienie dziecka

Komentarze